Najgorętszy i tajemniczy kontynent afrykański inspiruje wielu współczesnych projektantów do tworzenia własnych unikatowych kolekcji. Ubrania w stylu afrykańskim oddają oryginalność i wartości kulturowe tego egzotycznego świata za pomocą luksusowych tkanin, kolorowych kolorów, nadruków, różnych wzorów i wzorów. Wielu uzna ten styl za niezwykły, krzykliwy i bardzo jasny, nadający się tylko na letnie wakacje lub imprezy w stylu "Hello Africa!". Jednak dzięki umiejętnemu i poprawnemu połączeniu strojów z afrykańskimi motywami z pewnością możesz stworzyć swój własny, niepowtarzalny i piękny wizerunek!

Tkaniny i kolory w stylu Afro

Do tworzenia sukienek w stylu afrykańskim wykorzystuje się przede wszystkim naturalne tkaniny, takie jak jedwab, bawełna, len, skóra i ich różne kombinacje. Najczęściej są spokojne, pastelowe kolory - piasek, lazur lub kawa. Z reguły takie stroje są niezmiennie uzupełniane jasnym i chwytliwym ornamentem lub rysunkiem, symbolizującym kolor narodowy i naturę Afryki. W afrykańskim stylu można wykonywać letnie i poza sezonowe modele - sukienki, bluzki, spodnie, szorty, a nawet odzież wierzchnią.

Charakterystyczne cechy stylu

Dekoracja takich ubrań, a także obuwia i akcesoriów wypełniona jest afrykańskimi motywami nawiązującymi do historii, kultury i różnych wierzeń. Rzeczy mogą zawierać ornamenty używane w krajowych ubraniach lub przedmiotach gospodarstwa domowego.

Ten styl oznacza zarówno zastosowanie naturalnych tkanin, barwników i materiałów syntetycznych, co pozwala na dodanie znacznie większej różnorodności tekstur. Dekoracja jest zwykle wyłącznie naturalnego pochodzenia - futro i zęby zwierząt, małe kamyki.

Do dekoracji ubrań i butów w stylu afrykańskim wykorzystuje się obrazy zwierząt i roślin, pejzaże typowe dla tego obszaru.

Afrykański styl ma szczególną wrażliwość. Kobieta ubrana w afrykańską nutę, na przykład, lamparta, na pewno nie pozostanie niezauważona.

Jak iz czym nosić ubrania w afrosteelu?

Ten styl ubioru będzie pasował każdemu, niezależnie od rodzaju wyglądu. Blondynka będzie dobrze ubrana w ciemnobrązowy, szaro-brązowy lub turkusowy kolor. A kontrastujące akcesoria, takie jak stylizowane buty, biżuterię lub jasne szaliki, pomogą nadać obrazowi bardziej nasycony i elegancki wygląd. Rudowłose kobiety doskonale nadają się do jaśniejszych wydruków, wydrukowanych na tle piasku i szaro-zielonej kolorystyce. Brunetki mogą również eksperymentować zarówno z kolorem, jak i kształtem stroju.

Ten styl ubioru dotyczy wyjść dziennych, ale najczęściej preferowany jest wyjazd do ciepłych, słonecznych krajów. Popularna jest również moda na plażę w stylu afro. Na szczęście duże dodatki wykonane w tym samym stylu będą dobrze wyglądać: wielowarstwowe bransoletki z koralikami i "pod drzewem", różne skórzane bransoletki, naszyjniki, kolczyki z pierścionkami lub medalionami i afrykańskie stylizowane koraliki.

Zainteresowanie afrykańskim stylem, jednym z elementów wielostronnego etnolu, pojawiło się w połowie ubiegłego wieku dzięki hippisom. Gdy zainteresowanie nimi zniknęło, zaczęło pojawiać się coraz więcej stylów. Jednak w branży mody na całym świecie zaszczycił ją upragniony afro stylet.

Styl afrykański 1Styl afrykański 2Styl afrykański 3
Afrykański styl 4Styl afrykański 5Styl afrykański 6
Styl afrykański 7Styl afrykański 8Afrykański styl 9