Pomimo pozornej prostoty i banalności, biały kolor jest bogaty w różne odcienie. Wszyscy wiemy, że mleko, bawełna, sól, ryż i śnieg są nazywane białymi, ale czy są tego samego koloru? Oczywiście, że nie! W białym kolorze, który jest zjawiskiem, leży głęboka symbolika. Jego związek z czystością. Ale dlaczego biała sukienka może sprawić, że dziewczyna wygląda niechlujnie? Wszystko zależy od szczegółów, ale raczej w cieniu, aby się ochłodzić lub ogrzać.

Zimne odcienie bieli są bardzo łatwe do rozpoznania. W nich biel wydaje się niebieska, szara. Ten odcień ma śnieg, porcelanę, papier biurowy. Ciepłe odcienie białego żółtego odlewu, kolor muszli, kremu i kości słoniowej.

Porady stylisty

Pierwszą rzeczą, którą należy ustalić dla każdej dziewczyny jest jej przynależność do danej osoby typ koloru . Jeśli jest to "zima" lub "lato", to w odzieży preferowane powinny być zimne odcienie (śnieg, biel dymna, "biały duch"). W przypadku dziewczynek o kolorze "wiosennym" i "jesiennym" należy położyć nacisk na ciepłe odcienie. Jednak właściwa kombinacja odcieni bieli sugeruje, że zostaną wzięte pod uwagę kontrasty wyglądu. Z blond włosami, skórą i oczami, biały kolor będzie wyglądać jak bezbarwny i matowy. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest pastel. Ale ciemna skóra nie oznacza, że ​​czysto biały kolor będzie na twarzy. Czasami w takich ubraniach dziewczyna staje się szara, niepozorna. Dlatego w każdym przypadku konieczne jest "dopasowanie". Dopóki nie założysz białych ubrań, nigdy nie będziesz w stanie z całą pewnością powiedzieć, czy trafi do ciebie. Jedynym wyjątkiem jest kolor wełny owczej. Ze względu na rozcieńczenie białego odcienia, odcień ma lekko żółtawy odcień, ale można go nazwać ciepłym z rozciągnięciem. Dlatego nigdy nie wyjdzie z mody. Ogólnie rzecz biorąc, eksperymentuj, a na pewno znajdziesz "swój" biały!

odcienie bieli 1odcienie bieli 2odcienie bieli 3
odcienie bieli 4odcienie bieli 5odcienie bieli 6
odcienie bieli 7odcienie bieli 8odcienie bieli 9