Każda szanująca się fashionistka zawsze potrafi odróżnić odzież od haute couture, ekskluzywnej kolekcji i produkcji masowej garderoby. Jednak nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób specjaliści od mody wyznaczają konkretną linię. Z pewnością każda dziewczyna słyszała wyraz gotowości do noszenia. Być może ktoś nie zdradził znaczenia tego modnego terminu, ale ktoś, przeciwnie, często używa go w swoim słowniku. Ale mimo to zobaczmy, co to jest - gotowe do noszenia?

Kobieta gotowa nosić

Gotowa do noszenia linia odzieży jest podstawowa dla większości marek i domów mody. Dosłownie tłumaczenie tego terminu oznacza "gotowy do noszenia". Najczęściej jest używany w opisie kolekcji odzieży damskiej. W świecie mody wyrażenie gotowe do noszenia oznacza odzież o dużej skali. Oznacza to, że obejmuje to ubrania znanych projektantów, które są produkowane w standardowych rozmiarach na sprzedaż w dużych ilościach. Po raz pierwszy koncepcja gotowości do noszenia została wykorzystana w opisie kolekcji w połowie lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Przy okazji, a następnie terminy takie jak pret-a-porte i haute couture. Biorąc pod uwagę różnorodność materiałów, stylów i fantazji projektantów, odzież gotowa podzielona jest na dwie kategorie:

  1. Gotowy do noszenia deluxe . Modele z dość drogich tkanin należą do tej linii. Takie ubrania są często prezentowane na wybiegach i nie zawsze są używane do noszenia na co dzień.
  2. Gotowy do noszenia drugiej klasy . Ta seria oferuje bardziej swobodną garderobę. Modele drugiej klasy są tańsze i szyte według szkiców projektantów w fabrykach. Jeśli luksusowa odzież spełnia najbardziej zaawansowane trendy w modzie, druga klasa prezentuje najnowsze trendy w modzie.

Obecnie gotowe do noszenia kolekcje są bardziej popularne niż ekskluzywne serie. Wynika to z dostępności i szerszego zakresu zastosowań takich ubrań.

gotowy do noszenia1gotowy do noszenia2gotowy do noszenia3
gotowy do noszenia4gotowy do noszenia5gotowy do noszenia6
gotowy do noszenia7gotowy do noszenia8gotowy do noszenia9