Moda na portmonetki jest oknem na świat przemysłu modowego, idealną reprezentację nowych pomysłów na projekt i wyrażania własnej marki. To główny motor mody, który wyznacza kierunek i rytm.

Wiele połączeń gotowych do noszenia w sercu mody. I tak naprawdę jest! Gotowe do użycia kolekcje to przyszłe trendy: style, kolory, faktura, wystrój i dodatki.

Odzież gotowa jest rozwijana przez znane marki, a pokazy odbywają się jesienią i wiosną na wybiegach w Mediolanie, Nowym Jorku, Paryżu, Londynie i Tokio. Okres demonstracji nowych kolekcji może trwać od 5 do 10 dni.

Gotowy do noszenia

Jeśli chodzi o modę, prawdopodobnie zauważyłeś, że najczęściej używane są dwie definicje - couture i pret-a-porter. Jakie są różnice między tymi kolekcjami? Eleganckie ubrania z haute couture są tworzone w ograniczonej ilości i są zwykle tworzone dla konkretnej osoby lub po prostu dla pokazania oburzających i dziwacznych modeli. Ceny takich rzeczy są bardzo wysokie, więc niewiele osób może sobie pozwolić na takie modele.

Ale odzież gotowa, wręcz przeciwnie, ma wszystkie standardowe rozmiary i jest produkowana w dużych ilościach w fabrykach w wielu krajach. Prawie wszystkie znane domy mody produkują takie linie i nie zamierzają ich porzucić, ponieważ dochody są bardzo wysokie. Tłumaczenie ret-a-portera z francuskich brzmień "ready-to-wear".

Kolekcje odzieży Ret-a-porter są często podzielone na kilka typów:

  • drogie ekskluzywne ubrania z limitowaną edycją. (Równy haute couture);
  • tańsze markowe ubrania z dużym wydaniem;
  • rzeczy w demokratycznych cenach, przeważnie są to dżinsowe lub sportowe linie.

Pre-a-porter 2013

Paryski tygodnik mody ret-a-porter jesień-zima 2013-2014 zademonstrował w swoim programie zbiórki ponad stu projektantów.

Dries van Noten pokazał płaszcze i sukienki, ozdobione kobiecym haftem. Długie designerskie spódnice zdobione kolorowymi piórami. Na wybiegu zrobił plusk, prezentując modele spodenek ubranych w spódnice. Być może będzie to nowy trend na nadchodzący sezon!

Chanel zaskoczył wszystkich nieodpartym płaszczem z skróconą przednią częścią. Karl Lagerfeld wprowadza także obcisłe dżinsy w męskiej modzie, lekko rozszerzone do dołu.

Comme des Garcons pokazał w kolekcji pret-a-porter w 2013 roku jednokolorowe kombinezony zdobione kokardkami, kwiatami i ozdobą "kurzych łapek".

W kolekcji Maison Martin Margiela dominują kolory musztardy, zieleni i purpury. Linia ta charakteryzuje się tym, że ubrania nadają się do codziennego użytku.

W tym roku Christian Dior odszedł od wieczorowych sukienek, demonstrując styl ulicy, który nie był nieodłącznie związany z marką, a New York Fashion Week wyróżnia się jasnością i splendorem. Bezkonkurencyjny projektant Jason wu stworzył obraz silnej superwoman. Sztywne kształty, ciasna talia łączą się z koronkowymi nadrukami, piórami i lamówką, a Helmet Lang podkreślał minimalizm - lakoniczne sylwetki, kontrastującą abstrakcję i minimum akcesoriów.

Pierre Balmain porwał się rocka i glamour. Bikerowe kurtki i płaszcze wyglądają ciekawie dzięki oryginalnym detalom.

Główne trendy mody w gotowym do uruchomienia 2013:

  • połączenie stylu retro z nowoczesną klasyką;
  • jasne kolory i oryginalne nadruki;
  • odzież dekoracyjna z piórami, kamieniami i frędzlami.

Pre-a-porter zawsze będzie przesuwał modę do przodu, ponieważ jest o krok przed swoim czasem!

"Gotowe do ubrania ubrania trafiają do sklepów na wybiegach." Miuchcha Prada
Pret-a-porter 1Pret-a-porter 2Pret-a-porter 3
Pret-a-porter 4Pret-a-porter 5Pret-a-porter 6
Pret-a-porter 7Pret-a-porter 8Pret-a-porter 9