Najnowsze trendy w świecie mody żywo pokazują triumfalny powrót stylu retro. Trend dotykany i fryzjerstwo, dlatego kojarzony z wieloma ze stylem świetnej aktorki Brigitte Bardot Fryzura Babette znów znalazła się na szczycie popularności. I nic w tym dziwnego, bo włosy w stylu babeczki wyglądają elegancko i atrakcyjnie.

Od ekranu do życia

Historia fryzury Babette jest bardzo zabawna. Wspaniała wysoka stylizacja zyskała popularność dzięki Babette - bohaterce francuskiego filmu "Babette goes to war", wydanego na ekranach w latach sześćdziesiątych. Główną rolę grała Brigitte Bardot. Fryzura bohaterki zrobiła niezatarte wrażenie na żeńskiej widowni. Już kilka dni po premierze na ulicach Paryża pojawiły się pierwsze modne kobiety ze stylowymi belkami na górze. Te kobiety przyciągnęły uwagę, ponieważ w tamtych latach prawie wszystkie fryzury były gładkie. Włosy Babette, które były noszone z kokardką, wstążką lub dużą spinką, wywołały ogromny rezonans w świecie mody.

Strzyżenie Babette1Włosy Babette2Strzyżenie Babette3

W historii tej fryzury są mniej przyjemne fakty. W tamtych czasach, aby stworzyć podobną stylizację użyto nożyczek. Włosy były mocno zaczesane u nasady, a do utrwalenia użyto ogromnej ilości lakieru. Babette kilka dni zachowała atrakcyjny wygląd. Aby nie tracić czasu na tworzenie wizerunku, wiele kobiet zignorowało elementarne zasady higieny, a pasożyty zaczęły się we włosach. W ludziach babette była często nazywana "kiepskim domem". Na szczęście dzisiaj istnieje wiele specjalnych narzędzi, które znacznie ułatwiają tworzenie pięknej belki, dzięki czemu można myć włosy co najmniej kilka razy dziennie.

Rodzaje babet

Klasyczna wersja babeczki wykonywana jest w staroświecki sposób - z silnym grzebieniem włosów i późniejszą stylizacją w wysokim kokie. Fryzura Babette dla długich i średnich włosów jest wykonywana dość łatwo: włosy po prostu pasują do małego pagórka, który znajduje się na koronie. Ale tej metody nie można nazwać optymalną, ponieważ włosy są w tym przypadku uszkodzone, a nawet czesanie jej jest wątpliwą przyjemnością. Jeśli fryzura jest krótka, wystarczy kupić górne pasma. Nawiasem mówiąc, te akcesoria do włosów przydadzą się nawet wtedy, gdy natura nie będzie nagradzana gęstymi włosami.

Doskonałą alternatywą jest włosie do babette, które wykonuje się za pomocą wałka. Wystarczy oddzielić szerokie pasmo włosów od czoła, zastąpić rolkę i przykryć ją paskiem, mocując za kołkami lub spinkami do włosów. Zaletą tej metody jest również to, że taką babetkę można nosić na luźnych włosach. Ponadto fryzura babette z walec wygląda schludniej, ponieważ potrzeba kupki, która często przechodzi przez górną warstwę włosów.

Rolkę można zastąpić specjalnym bajglem. To akcesorium jest tym samym wałkiem, ale jego końce są ze sobą połączone. Bajgiel wykonany jest z cienkiej wytrzymałej siatki, składanej na kilka warstw. Po podniesieniu akcesorium na kolor włosów i naprawieniu go za pomocą spinkli na głowie, można nie martwić się o instruktaż - będzie on trwał przez cały dzień. A jednocześnie zapewnia elegancki wygląd! Dlatego Babette to świetna fryzura ślubna. Biorąc pod uwagę najnowsze trendy w modzie ślubnej (znaczenie opasek na głowę, wstążki i zwięzłe zasłony na włosach bez tiary, kapeluszy i innych tradycyjnych akcesoriów), popularność tej fryzury wśród narzeczonych jest oczywista.

Włosy Babette4Babette5Babette6
Włosy Babette7Babette8Fryzura dla dzieci9
Babette Hairstyle10Babette fryzura11Babette fryzura12