Słynny amerykański projektant Alexander Wong produkuje ubrania, buty i torby w stylu casual, które podbiły cały świat swoim powściągliwym krojem, spokojnymi tonami, komfortem i lekkimi nutami luksusu. Sama marka Alexandra Wanga powstała w 2006 roku, jednak w tym samym czasie powstał jej specjalny styl korporacyjny. Wybierzmy się na wycieczkę do magicznego świata mody stworzonego przez Alexandra Wonga i spójrzmy na te prace, które dały młodemu projektantowi tak niewiarygodną popularność.

Sukienki Alexander Wang

W 2007 roku ukazała się pierwsza kolekcja odzieży Alexandra Wonga. A rok później projektant mody pochodzenia chińskiego otrzymał prestiżową nagrodę dla najlepszej linii odzieży damskiej. I nie jest to zaskakujące, bo nawet wtedy we wszystkich modelach sukienek Alexander Wang od razu było widoczne charakterystyczne pismo projektanta - połączenie męskości, brutalności i wolności. Ale to nie przeraziło pięknej połowy ludzkości, wręcz przeciwnie, pociągał ich ten odważny młody człowiek, który odkrył dla nich nowe formy i standardy kobiecości.

Wong w zasadzie pracuje ze spokojnymi klasycznymi tonami tkanin: czarnym, brązowym i szarym. Ale wszystkim udowodnił, że świetnie sobie radzi w jasnych kolorach. Zostało to potwierdzone przez kolekcję wiosna-lato 2009, która otworzyła publicznie eleganckie zestawy koloru fali morskiej, czasem rozcieńczone jaskrawymi odcieniami różu i pomarańczy.

Alexander Wong 1Alexander Wong 2Alexander Wong 3

Buty Alexandra Wanga

Imponujące i fascynujące na pierwszy rzut oka i buty Alexander Wang. Wszystkie modele butów doskonale łączą stylowy i odważny design z wygodą i oryginalnością. Niezwykłe i często szokujące szczegóły w połączeniu z lakoniczną i surową formą za każdym razem tworzą prawdziwą sensację w pokazach projektanta mody.

Prawie wszystkie buty i buty Alexandra Wonga mają ostre, wyraźne linie, surowy, nietypowy kształt i low-key finish - czego potrzebuje współczesny mieszkaniec metropolii. Każdy model odczuwa wyjątkowe pismo utalentowanego i ekscentrycznego projektanta, przełamując wszelkie stereotypy w świecie mody. Wiele jego modeli wywołuje wiele kontrowersji i rozmów, ale nikt nie jest obojętny wobec swoich "dzieł". Nawet klasyczne buty na spinkach Wong mogą zmienić się w coś wyjątkowego, co nie ma odpowiednika na świecie.

Alexander Wong 4Alexander Wong 5Alexander Wong 6

Kolekcja toreb Alexander Wong

Torby każdej kolekcji Alexander Wang są przeznaczone dla modnych i pewnych siebie kobiet. Harmonijnie łączą prostotę, funkcjonalność, sztywność linii, spokój detali i kolorów. Każda kolekcja toreb Aleksandra Wonga jest bardzo popularna. Mają wyraźne męskie intonacje, które są ściśle powiązane z powściągliwym i swobodnym stylem.

Kolekcje toreb od Alexander Wong są zawsze oczekiwane z wielką niecierpliwością i są sprzedawane w szalonym tempie. Wong odwrócił świat mody, uderzając go wyjątkowymi i nieoczekiwanymi rozwiązaniami projektowymi. "Luksus miejski" - jak nazywają go czołowi krytycy jego kolekcji toreb.

Każdy model torebek jest wyjątkowy, ale są najbardziej znane i lubiane modele, które szybko weszły w historię mody i stały się już prawdziwym klasykiem:

  • Rocco Duffle - ukochana skórzana torba, która zmieniła podstawy świata akcesoriów mody;
  • Torba Vest - skórzana torba z kamizelki, nagrodzona Ecco Domani jako najbardziej nietypowy dodatek;
  • Coco Duffel - czarna, masywna skórzana torba, którą uwielbiały liczne gwiazdy.
Alexander Wong 7Alexander Wong 8Alexander Wong 9

Odzież, obuwie i akcesoria Alexander Wang to połączenie prostoty i złożoności. Wong doskonale czuje granicę między tymi koncepcjami i tworzy wyjątkowe ubranie, wypełnione stylem, niezwykłymi emocjami i ciekawym krojem!