Aktorka światowej sławy Brigitte Bardot urodziła się 28 września 1943 r. W Paryżu. Jej ojciec, Louis Bardot, był bogatym przemysłowcem i szanowanym człowiekiem.

W wieku 4 lat Brigitte została wysłana do szkoły baletowej. Zajęcia w zwykłej szkole nie sprawiały jej tyle przyjemności, co tańczenie w butach pointe. Dzięki kreatywnemu rozwojowi w tym kierunku Brigitte dorastała jako wdzięczna i urocza dziewczyna.

Wchodząc do akademii tańca, przyszłej aktorki nigdy nie udało się zostać zawodową tancerką. Powodem tego był niesamowity sukces wprowadzenia nowej kolekcji od projektanta Jean Barthe. Do tego programu zaprosił nie modele, ale balerinki, wśród których była Brigitte. Na podium zauważyła redaktora naczelnego czasopisma "Elle", które szukało "nowej twarzy" na okładkę magazynu. Na tę propozycję Brigitte odpowiedziała za zgodą iw wieku 15 lat rozpoczęła swój model kariery.


Życie osobiste Brigitte Bardot

Życie osobiste aktorki i filmu jest nierozerwalnie związane. Francuski reżyser Vadim Roger zobaczył piękno na okładce magazynu i zakochał się w nieświadomości. Po krótkiej wizycie Roger złożył Brigitte propozycję, na którą odpowiedziała za zgodą. Podziwiony pięknem i talentem swojej żony, Vadim zaczął robić z niej aktorkę. Ale małżeństwo z Vadimem i Brigitte nie trwało długo.

Ogłuszający sukces przyszedł Bardotowi po zdjęciu zrobionym przez jej męża "I Bóg stworzył kobietę". Seksowna i odważna dziewczyna bez kompleksów uderzyła znaczną część męskiej publiczności i przyćmiła wiele hollywoodzkich piękności. Obraz ten został później utrwalony w młodej intrygującej aktorce.

Należy zauważyć, że osobiste życie Brigitte Bardot było pełne samotności. Kilka nieudanych małżeństw i ciągłe romanse z partnerami filmowymi nie uszczęśliwiło jej. Próby stworzenia rodziny zakończyły się niepowodzeniem. Namiętna i nienasycona Brigitte żyła z emocji i uczuć. Jak tylko wszystko się skończyło - opuściła mężczyznę i poszła "szukać" innego kochanka.

Styl Brigitte Bardot

Parametry aktorki Brigitte Bardot można uznać za idealne: wysokość - 168 cm, waga - 57 kg, objętość klatki piersiowej - 90 cm, talia - 50 cm, biodra - 89 cm Takie kuszące formy pozwoliły aktorce na noszenie otwartych, seksownych strojów. Preferowała sukienki, modne kombinezony , krótkie spodenki i bryczesy damskie. Ten ostatni wprowadził do mody dokładnie Brigitte, stąd skrócone spodnie i taka nazwa była.

Sesje zdjęciowe Brigitte Bardot miała szczery charakter. Aktorka lubiła pozować przed kamerą i była gotowa na niemal każde strzelanie. Makijaż Brigitte Bardot zawsze podkreślał tylko jej naturalne piękno. Blond włosy oprawione w bardzo kobiece i seksowne rysy. Wielkie, czarujące oczy dziewczyny zostały podkreślone strzałami "kota". Wargi miały objętość półprzezroczystych szminek i brokatu. Wizerunek aktorki zawsze wyróżniał się harmonią i zapraszaniem do odwagi.

Biografia Brigitte Bardot 1Biografia Brigitte Bardot 2Biografia Brigitte Bardot 3
Biografia Brigitte Bardot 4Biografia Brigitte Bardot 5Biografia Brigitte Bardot 6
Biografia Brigitte Bardot 7Biografia Brigitte Bardot 8Biografia Brigitte Bardot 9