Jednym z urządzeń do tworzenia bujnych wysokich wieczorowych fryzur jest wałek do włosów, który dodaje objętości do fryzury, pozostając niezauważalnym. To akcesorium stało się popularne nie tak dawno temu, chociaż fryzury, które można z nim zrobić, stały się modne w latach siedemdziesiątych. Gdyby dziewczęta zwykły tworzyć klasyczną "babetkę" spopularyzowaną Brigitte Bardot w sensacyjnym filmie "Babetta Goes to War" trzeba było włączyć fantazję, szycie skarpet, wypełnianie siatek własnymi obciętymi włosami lub kawałkami piany, dziś wszystko jest rozwiązywane tylko przez nabycie specjalnego wałka.

Rodzaje wałków do włosów

Różnorodne fryzury, które są wykonywane za pomocą wałka do włosów, są istotne w godzinach wieczornych, i na co dzień. Powrót na podium w stylu retro dyktuje własne zasady, ale dzisiaj fryzury nie są ograniczone do bukiecików, muszli i innych "precli". Dzięki tym akcesoriom możesz tworzyć prawdziwe arcydzieła, a do tego musisz wybrać okrągły wałek do włosów o odpowiednim rozmiarze i kształcie.

Najczęściej fryzury są wykonywane za pomocą okrągłego wałka do włosów. Ten rodzaj akcesoriów nazywa się pączkiem, pączkiem lub pączkiem. Jest idealny do tworzenia stylizacji na włosach o dowolnej długości. Wiązka włosów za pomocą takiego wałka może być wykonana na koronie lub z tyłu głowy. Im dłuższe włosy, tym większa powinna być średnica akcesoriów. Pakiet włosów z wałkiem to idealna propozycja do codziennej stylizacji. Drugi typ to owalne rolki. Są używane rzadziej, ponieważ takie akcesoria pozwalają na tworzenie stylizacji w stylu retro to bardziej pasuje do wieczorowej mody. Trzeci rodzaj akcesoriów - długie rolki, które przypominają patyk z okrągłym przekrojem. Oczywiście, długość akcesorium musi być zamaskowana pod włosami, więc włosy powinny być długie. Fryzury z wałkiem na długie włosy nie są ograniczone do paczki. Ta wszechstronna opcja pozwala eksperymentować z muszlami na dowolnej części głowy, z obrotem lub zwykłym skręcaniem końcówek włosów jak fryzura w stylu greckim. Jeśli chcesz uprościć proces tworzenia wiązki, powinieneś kupić wałek, na obu końcach którego znajdują się magnesy. Łącząc je otrzymujesz klasyczny okrągły wałek o dużej średnicy. Rolkowa opaska do włosów nie jest jedynym rodzajem akcesoriów. Aby stworzyć efekt palowy w strefie potylicznej, znajdują się poduszki, dzięki którym można utworzyć dodatkową objętość bez narażania włosów na tę szkodliwą procedurę.

Rolka do włosów1Rolka do włosów2Rolka do włosów3

W dowolnej wybranej formie walec jest miękką, porowatą gąbką o odpowiednim kształcie lub akcesorium o podobnym kształcie wykonanym z przeplatanych drobnych włókien. Jeśli chodzi o kolory, często można zobaczyć na rolkach sprzedażowych w kolorze czarnym, brązowym lub beżowym. Wynika to z faktu, że akcesoria nie powinny być zauważalne pod włosami.

Fryzury z rolkami do włosów

Każdy rodzaj wałków, z wyjątkiem wkładek, oznacza tę samą procedurę układania włosów. Pierwszą rzeczą, którą zbierają w ogonie. Jeśli długość włosa na to nie pozwala, użycie akcesorium jest wykluczone. Następnie wałek nakłada się na zebrane włosy i przewija do elastycznej, prostując schowane pasma. Oryginalna fryzura wygląda bardzo imponująco na średnich i długich włosach, jeśli nie wszystkie nici są nawinięte na wałku, ale większość z nich. Pozostałe nici mogą przypiąć się, tworząc łuk lub falę.

Rolka do włosów4Rolka do włosów5Rolka do włosów6
Rolka do włosów7Rolka do włosów8Rolka do włosów9
Rolka do włosów10Rolka do włosów11Rolka do włosów12