Dries van Noten jest znanym projektantem z Belgii, twórcą własnej marki, która specjalizuje się w nieformalnej odzieży.

Drys van Nothen - biografia

Przyszły słynny projektant urodził się 12 maja 1958 roku w Antwerpii (Belgia) w rodzinie krawców, którzy mieli własne atelier i męski sklep odzieżowy. To właśnie wpłynęło na wybór przyszłego zawodu Dries. Od najmłodszych lat uczestniczy w pokazach mody w Mediolanie, Paryżu i Düsseldorfie.

Dries van Notein ukończył Akademię w Antwerpii w 1980 roku - najlepszą szkołę artystyczną w swojej rodzinnej Belgii.

W 1986 roku z powodzeniem zaprezentował swoją pierwszą męską kolekcję w Londynie. Potem jego imię zainteresowało się modą. Ale nawet po tak dobrym początku - zamówienia były nieistotne. A wszystko dlatego, że projektanci awangardy byli traktowani z pewną ostrożnością.

Po pewnym czasie Dries ostatecznie zdecydował się stworzyć własną markę, wraz z Patrickiem Vangeluve - swoim bliskim przyjacielem. Kolekcje modowe ubrań Dries Van Noten były wydawane regularnie, ponieważ projektant ciężko pracował.

W 1989 roku otworzył swój pierwszy butik, Het Modepaleis. Potem były sklepy w miastach w innych krajach - w Hongkongu i Tokio, a pomysłami firmy jest produkcja ubrań codziennych sprzedawanych w sklepach. Samotne kopie nie istnieją. Ale Dries nadal bierze udział w pokazach High Fashion. Jego sklepy znajdują się na całym świecie, ale on sam ma silną pozycję w Antwerpii, a projektant woli pracować w etnicznym stylu z indyjskimi tkaninami i wzorami.

Rada Organizacji Projektantów Mody w Ameryce w 2008 roku uznała Najlepszego Projektanta Roku Dries.

Dries Van Noten 2013

Kolekcja Drissy Van Notten wiosna-lato 2013 jest przedstawiona w delikatnej kolorystyce, która jest połączona z głębokimi i bogatymi odcieniami: beżowym, żółtym, niebieskim, niebieskim, ciemnoczerwonym i srebrnym.

Niezwykła gra faktur i nadruków - przepływający przezroczysty szyfon, organza w kwiatowy deseń lub w klatce. Połączenie surowych kamizelek i spodni z obszernymi aplikacjami kwiatowymi wygląda interesująco.

Niektóre modele sukienek Dries van Noten mają męską sylwetkę, ale mimo to obrazy okazały się kobiece i romantyczne.

Szczególnie piękne półprzezroczyste spodnie i dwuwarstwowe wąskie spodnie, połączone z koszulami w klatce i błyszczącymi kamizelkami.

Jeśli mówimy o butach Dries Van Noten, to kolekcja pokazała buty bez pleców i lakierowane buty.

Dries Van Noten 1Dries Van Noten 2Dries Van Noten 3
Dries Van Noten 4Dries Van Noten 5Dries Van Noten 6
Dries Van Noten 7Dries Van Noten 8Dries Van Noten 9