Szykowny styl Boho, lub jak to się nazywa, czeski szyk to połączenie folkloru, hipisów, vintage, wojskowych i style etniczne . Początkowo był związany z Cyganami, ponieważ żyli wówczas w Czechach i nosili dość luźne ubrania. Styl boho boho stał się bardzo popularny w 2000 roku. Ponieważ była to innowacja i powiew świeżego powietrza dla wielu, styl był odbierany przez wszystkich, od zwykłej młodości do gwiazd światowych. Dziś styl boho znów znajduje się w szczycie popularności.

Główną różnicą tego stylu jest wielowarstwowa kombinacja ubrań o różnych stylach. Na przykład, jeśli jest to spódnica w stylu boho, to zazwyczaj jest długa i nie prasowana, nieco przypominająca cygańską spódnicę. Ubrania w stylu szyk Boho to postrzępione dżinsy, luźne koszulki hippie, długie sukienki z nadrukiem z kwiatowym nadrukiem lub ornamentem, kamizelki, kurtki bez rękawów, obcisłe dżinsy, bawełniane tuniki, zroszony haftowany kapelusz, szerokie pasy, buty w kowbojskim stylu, obszerne szaliki, kosztowna biżuteria i dodatki.

Jeśli mówimy o sukienkach w stylu boho chic, to chcielibyśmy zauważyć, że są one dość ładne i bardzo wygodne. Niewielki kwiatowy nadruk tworzy delikatny i romantyczny obraz, niezwykłe wzory przenoszą nas w inną erę, a wielopoziomowe lotki tworzą poczucie lekkości i wolności. Sukienka w stylu boho jest odpowiednia zarówno dla aktywnych dziewczyn, jak i dla romantycznych dam. Po założeniu prostej sukienki, odznaczeniu szyi kryształkami objętościowymi, po dokonaniu fryzjerstwa w stylu etnicznym i po założeniu pantofli można bezpiecznie iść na spacer lub na wizytę.

Pomimo tego, że styl bocho jest zaprzeczeniem każdej mody, to jednak istnieją tu także reguły, przylegające do których można stworzyć harmonijny i wolny obraz.

styl boho 1boho chic style 2boho chic style 3
boho chic style 4boho chic style 5boho chic style 6
boho chic style 7boho chic style 8boho chic style 9