Kupowanie zwykłej pary butów czasami towarzyszy rozczarowanie. Kupując modną parę, którą lubisz w sklepie, czasami po próbie w domu możesz zrozumieć, że buty są zbyt ciasne, a pytanie, jak je rozciągnąć, staje się prawdziwym problemem. Na szczęście dzisiaj istnieje ogromna liczba sposobów, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Pozostaje tylko wybrać: skontaktować się z profesjonalnym warsztatem do rozciągania butów lub skorzystać z jednej z sprawdzonych metod.

Jak nosić buty za ciasne - proste wskazówki

Aby więc zrozumieć, jak nosić buty, które są zbyt ciasne, musisz wziąć pod uwagę kilka podstawowych punktów:

  • materiał: skóra, zamsz, sztuczna faktura;
  • miejsce dyskomfortu: pięta, palec u nogi, pełna szerokość lub pełna długość.

Od razu należy stwierdzić, że obuwie ze sztucznej skóry praktycznie nie jest podatne na żadne manipulacje związane z jego rozciąganiem, czego nie można powiedzieć o naturalnych materiałach, które ze względu na swoją elastyczność mogą ostatecznie przybrać pożądany kształt.

Jeśli buty są zbyt ciasne i nie ma czasu, pragnień ani dodatkowych pieniędzy, aby zabrać je do wyspecjalizowanego warsztatu, wystarczy użyć jednej z istniejących, by tak rzec, "ludowych" metod:

  1. Jeśli skórzane buty są zbyt ciasne, możesz użyć metody leczenia butów od wewnątrz alkoholem lub wodą kolońską. Następnie musisz założyć buty na ciasnej skarpetce i próbować przejść przez dom przez półtorej godziny, aż do wyschnięcia zastosowanego roztworu. Jeśli dyskomfort odczuwany jest w jakimś konkretnym miejscu, powiedzmy, w pięcie, wystarczy tylko wytrzeć alkoholem.
  2. Podczas potrząsania butami lakierowanymi - to także nie jest powodem do smutku. Skuteczna będzie metoda wykorzystująca worki z wodą i zamrażarkę. Wystarczy wlać trochę wody do worków, ostrożnie włożyć je do butów i pozostawić w zamrażarce do rana. Woda zamarznie, zamieni się w lód, a buty rozciągną się.
  3. Podejście do zamszu powinno być nieco inne. Dlatego kodeks to obcisłe zamszowe buty, lepiej użyć gazet, lekko zwilżonych wodą lub specjalnych noszy do butów.
obcisłe buty, jak rozciągnąć 1 Buty się trzęsą - szkodzą zdrowiu

Niestety, niektóre kobiety mody, dla których ich nowe, niezwykle stylowe buty są zbyt ciasne, cierpią z powodu dyskomfortu w imię piękna. Jednak ta ofiara jest nie tylko nieuzasadniona, ale ma bardzo negatywne konsekwencje. Ból pleców , kręgosłup, odciski - to nie jest pełna lista.

Na przykład, jeśli buty są zbyt ciasne w palcach, to z czasem może to prowadzić do tworzenia się stożków powodujących ból. Dlatego nawet jeśli sandały lub buty na wysokim obcasie są uwzględnione w najnowszej kolekcji mody, ale mimo wszystko, aby je rozciągnąć, nadal są napięte, lepiej nie nosić ich, pamiętając przede wszystkim o swoim zdrowiu.