Muzycy mówią: "Wszystko co najlepsze wymyślono w latach 80-tych. Możemy tylko powtórzyć. " W świecie mody rzeczy są takie same. Ekscentryczny styl tamtych lat jest podstawą dzisiejszych kolekcji. Projektanci robią świeże pociągnięcia, ale nakładają je na płótno tego samego nieokiełznanego stylu lat 80-tych. Spójrzmy na kalendarz sprzed trzydziestu lat i zajrzyjmy do szafy ówczesnej modnej kobiety.

Jak się ubrać w latach 80-tych?

Wyobraźnia rysuje workowate T-shirty z masywnymi naramiennikami a la hockey player i dużą ilością dżinsów. Na pierwszy rzut oka wszystko było pomieszane, jak w kalejdoskopie - jasnym, jasnym, ekscentrycznym. Ale ta groteska ma swoje granice. Kobiety lat 80. pojawiają się przed nami w czterech podstawowych i zupełnie różnych obrazach.

Flirciarz lekkoatleta

W latach 80. moda na aerobik i fitness dotarła do kuchni - hostessy chciały zdjąć fartuch i iść na siłownię. Wyścig o piękno i harmonię wywarł wielki wpływ na styl odzieży lat 80-tych. Pasiaste legginsy i legginsy opuszczają granice hal sportowych i podbijają ulice, dyskoteki, kluby. W ten sposób można nawet przyjść do pracy i zauważyć, że nie było reprymendy! Legginsy zostały połączone z kolorowymi wiatrówkami i dzianinowymi swetrami o swobodnym kroju. Te ostatnie miały wiele odmian: od skromnych modeli w spokojnych tonacjach po bardziej efektowne - z wycięciem "łódki", rękawem "nietoperza" i krzykliwym haftem z koralików i lureksu.

Troskliwa biznesowa dama

Kobiety lat 80. opuszczają kuchnię nie tylko na siłownię. Robią karierę. Kodeks ubioru w tym czasie jest bardzo specyficzny: mini spódniczka, szeroka kurtka z angielskim kołnierzykiem i masywne poduszki na ramionach. Obraz uzupełniają ciężkie klipsy "pod złotem" i jasny makijaż. Styl biznesowy lat 80. wspominał kostiumy od nieśmiertelnego Koko. Surową prostą kurtkę obszytą obrzeżem dopełniała jedwabna bluzka lub obszerny t-shirt. Niezbędnym dodatkiem jest torba statusowa (często fałszywa).

Sylwetka barczystej bizneswoman symbolizowała dojście do władzy silnej kobiety. Wszyscy chcieli choć trochę przypominać księżniczkę Dianę lub Margaret Thatcher. Tak, wciąż jesteśmy dzisiaj równi tym wspaniałym kobietom, które potrafiły postawić się na równi z mężczyznami, a nawet wyżej.

Czuła i romantyczna

Bycie śmiertelną kobietą każdego dnia - och, jak trudno. Chcę co najmniej od czasu do czasu ubierać się w flirty i iść na randkę. W latach 80. moda na romantyczny styl jest tak samo ważna jak moda biznesowa. Obraz wzruszającej bezbronności pomaga tworzyć bluzki o zawiłym kroju z "krawatem" wykończenia i kołnierzykami w różnych stylach. Szczególnie popularne są bluzki z jedwabiu i satyny z "falbankami", koronkowymi kołnierzykami i falbanką, zapięciami po bokach, wykończeniem ruche.

Sukienki w stylu lat 80. ciasno zapinane, tworząc efekt "talii osy". Puszysta spódnica do kolan i szerokie rękawy nadają zdjęciu jeszcze więcej romansu. Ten styl stał się modny dzięki sukni ślubnej tej samej księżnej Diany, którą można nazwać ikoną stylu lat 80-tych.

Namiętny i nieskrępowany

W latach 80-tych styl "sexy" był równie popularny jak na samym początku rewolucji seksualnej. Obraz zdradzieckiej kusicielki z tamtych lat tworzą obcisłe legginsy, krótka spódniczka z baldakim, bluzka z angory z Lurex. Niezwykle krótkie sukienki, haftowane dżetami i koralikami, oraz spodniami bananowymi, zwężonymi lub prostymi, są w modzie. Talia podkreślona szerokim paskiem. Jasne odcienie brwi, puszysty biust i plastikowa biżuteria to ostatnie elementy dopełniające seksownego wyglądu.

I znowu o muzyce Styl 80 e

Styl lat 80. w modzie odzwierciedla konfrontację dwóch stylów muzycznych. Fani rocka i popu dzielą się. New Wave (New Wave), która pochodzi z Anglii, podkreśla, że ​​czarny kolor stał się hitem dekady. Crazy Pop widzi świat w bardziej opalizujących kolorach - jego fani preferują wszystko jasne. To było w latach 80., że ubrania były sposobem na opowiadanie innym o ich przynależności do konkretnej subkultury, a nie tylko hołd dla mody.

Czasami chcesz cofnąć się w czasie, założyć jasne legginsy, trampki, klipy i tańczyć całą noc w dyskotece. Dziś styl lat 80. spontanicznie powraca. Tak więc nadzieje nie są daremne, ponieważ najlepszą maszyną czasu jest moda!