Aby czuć się komfortowo w ubraniu, musisz wybrać jego rozmiar. Dotyczy to czapek. Musisz przyznać, że głowa, która jest ciasno zaciśnięta, prawdopodobnie nie doda przyjemnych wrażeń. Ponadto wygląd nieprawidłowo dobranych rozmiarów nakryć głowy może trwale się zepsuć. Rozmiary kobiecych nakryć głowy od męskich nie różnią się, ale prawdopodobieństwo popełnienia błędu, wybierając niewłaściwy rozmiar, nadal istnieje. W tym artykule powiemy Ci, jak poznać rozmiar nakrycia głowy i czerpać radość z nowej rzeczy, a nie rozczarowania.

Zasady pomiaru

Fakt, że rozmiary ubiorów dla kobiet są oparte na pomiarach obwodu głowy, jest naturalny, ale dokładny wynik można uzyskać tylko wtedy, gdy te same pomiary są wykonywane prawidłowo. Potrzebujesz elastycznej taśmy pomiarowej i głowy. Usiądź bezpośrednio przed lustrem, zmierz obwód, nakładając taśmę na wyimaginowaną linię, ciągnącą się od wierzchołka jednego ucha do tego samego punktu nad drugim, przechodząc przez środek czoła. Wynikowa wartość w centymetrach i będzie odpowiadać rozmiarowi nakrycia głowy, którego potrzebujesz. Na przykład przy obwodzie głowy równym 56 centymetrom konieczne jest zakupienie czapek lub beretów o rozmiarze 56. Ale mogą istnieć niuanse. Niektórzy producenci (głównie azjatyccy) znakują swoje produkty zgodnie z rosyjską siatką wymiarową, ale w rzeczywistości są małe w jednym lub nawet dwóch rozmiarach, więc dopasowanie nigdy nie będzie zbyteczne.

W Europie istnieje własne, wymiarowe nakrycie głowy z siatki. Nie zobaczysz żadnych liczb. Oprócz określenia rozmiarów ubrań, europejscy producenci stosują oznaczenia liter, które są już nam znane. W USA system pomiaru wymiarów jest podobny do domowego, z tą tylko różnicą, że cala używa się jako jednostki miary zamiast centymetra. Jeśli wolisz robić zakupy w sklepach internetowych, co jest dziś bardzo powszechne, stolik o rozmiarach czapek powinien być zawsze pod ręką.

Rozmiar nakrycia głowy1

Chciałbym zauważyć, że wybór odpowiedniego rozmiaru to nie wszystko. Należy wziąć pod uwagę właściwości materiału, z którego wykonany jest kapelusz. Czapki z dzianiny , podobnie jak futrzane czapki są dość elastyczne, więc zawsze "siadają" dobrze. Ale filc, gruba wełna, tweed i inne materiały nie rozciągają się.