Są przypadki, kiedy nie można obejść się bez środka przeczyszczającego. Zaparcie może być skutkiem leczenia, lub środek przeczyszczający należy wykonać przed operacją jamy brzusznej. Jednak, czy utrata wagi jest wystarczającym powodem do podjęcia środków przeczyszczających? Zanim podejmiesz ten krok, powinieneś zdać sobie sprawę, że po jego zażyciu będzie ci bardzo trudno przywrócić naturalną pracę jelit. Jeśli uważasz, że twój cel jest uzasadniony, zastanów się, jak wziąć lavacol do utraty wagi.

Jak działa lavacol?

Jak każdy lek przeczyszczający, Lavakol zatrzymuje płyn w przewodzie pokarmowym i wypycha cały stolec z jelita. Lek zawiera również elektrolity normalizujące równowagę wody i elektrolitów. Niektórzy biorą lavacol, aby oczyścić jelita przed przejściem na dietę.

Jak zażywać lavacol?

Sposób stosowania lavacolu jest podobny do innych środków przeczyszczających w proszku. Lavacol jest sprzedawany w workach, z których każdy musi być rozcieńczony 200 ml wody. Takie rozwiązanie na dzień trzeba pić do trzech litrów (przede wszystkim dotyczy to tych, którzy przyjmują lek przed operacją). Pijemy co 20-30 minut w ciągu dnia. Smak lavacol jest słony, przypominający wodę mineralną, a to duży plus, ponieważ większość środków przeczyszczających ma nie do zniesienia smak. Niemniej jednak przed przyjęciem leku Lavakol należy pamiętać o występowaniu przeciwwskazań i działań niepożądanych.

Przeciwwskazania:

  • niewydolność serca i nerek;
  • odwodnienie (odwodnienie) organizmu;
  • powiększenie okrężnicy;
  • choroba wrzodowa;
  • zwężenie żołądka.

Lavakol nie może być stosowany po prostu do czyszczenia jelit, tego leku, przed podjęciem, co jest obowiązkowe konsultacji z lekarzem. W przypadku zaniedbania mogą wystąpić reakcje uboczne w postaci nudności, bólu brzucha, wymiotów, zaburzenia mikroflory jelit, uzależnienia od leku, które występuje nawet po podaniu pojedynczej dawki.

Nie oczekuj cudów

jelito oczyszczające wnętrzności

Lavakol lub jakikolwiek inny środek przeczyszczający w ogóle nie wpływa na wchłanianie tłuszczów. Ten proces zachodzi w żołądku, środek przeczyszczający nie ma z tym nic wspólnego. Usuwasz masy kałowe i schudniesz tak samo, jak kał. Środek przeczyszczający nie unormuje stolca, ustawi cię na "igłę", bez środka przeczyszczającego bardzo trudno będzie po prostu pójść do toalety. Zanim przejdziesz do skrajności, spróbuj zjeść więcej błonnika i pić więcej płynów. Celuloza działa jako środek przeczyszczający, popycha kałę przez jelita. Jednak robi to naturalnie, delikatnie, nie powodując żadnych uszkodzeń ciała.