Pomimo zaleceń dietetyków i lekarzy, aby schudnąć bez stosowania leków, wiele osób działa na swój własny sposób i stosuje metody związane z zagrożeniami dla zdrowia w walce z nadwagą. Oto przygotowanie takie jak metformina często używane do odchudzania i są zainteresowani tym, jak je przyjmować, ponieważ jest przeznaczony do zupełnie innych celów.

Czy metformina może być stosowana do odchudzania?

Pytanie nie jest zabawne, ponieważ lek jest przeznaczony dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2. Ci, którzy chcą dostosować swój kształt, wykorzystują go do własnych celów, w oparciu o działanie, które ma na ciało. Zmniejsza wchłanianie glukozy w jelicie, hamuje glukoneogenezę w wątrobie, zapobiegając konwersji węglowodanów w energię. Ze względu na zdolność do obniżania poziomu lipoprotein i trójglicerydów o niskiej gęstości we krwi, uzyskuje się utratę masy ciała. Lek ten jest często pijany przez sportowców, którzy chcą trochę "wysuszyć".

Wskazaniem do stosowania metforminy jest cukrzyca typu 2, w której utrata masy ciała jest podejmowana według własnego uznania, tzn. Nie jest przeznaczona do utraty masy ciała. A wszystko dlatego, że ma wiele przeciwwskazań i skutków ubocznych. Oznacza to, że bez wcześniejszej rozmowy z lekarzem można zaszkodzić zdrowiu.

Przeciwwskazania obejmują:

  • zaburzona czynność nerek i wszystkie inne choroby, które zwiększają ryzyko dezorganizacji pracy tego narządu;
  • niewydolność serca i układu oddechowego;
  • nieprawidłowa czynność wątroby, w tym w wyniku nadużywania alkoholu;
  • kwasica mleczanowa, cukrzycowa kwasica ketonowa;
  • sztywna dieta o wartości kalorycznej poniżej 1000 Kcal na dzień;
  • ciąża, laktacja, nadwrażliwość na lek.

Jak wypić metforminę w celu utraty wagi?

Rozpocznij od początkowej dawki, która wynosi 500-1000 mg na dzień, czyli 1-2 tabletki rano i wieczorem. Lek jest przyjmowany podczas lub tuż po posiłku, z odpowiednią ilością płynu. W przyszłości dawka metforminy do utraty masy ciała może być zwiększona do 1500-2000 mg na dobę. Teraz jasne jest, jak stosować metforminę w celu zmniejszenia masy ciała, ale trzeba być przygotowanym na działania niepożądane, wyrażające się w nudnościach, wymiotach, metalicznym smaku w jamie ustnej, biegunce, bólu brzucha, wzdęciach. Rzadko obserwowano rozwój kwasicy mleczanowej, hipowitaminozy B12, anemii, hipoglikemii, wysypki skórnej.

Zasady przyjęcia

Prowadzący walkę nadwaga zaleca się nie przekraczać dawki w żaden sposób i stosować dietę polegającą na odrzucaniu pokarmów o wysokiej zawartości węglowodanów - pieczenia, muffiny, słodycze itp. Szybko gotujące się zboża należy zastąpić płatkami zbożowymi - soczewicą, ciecierzycą, groszkiem, płatkami owsianymi i innymi oraz białym ryżem - brązowym. W żadnym wypadku nie można głodować, ponieważ ryzyko hipoglikemii, a następnie śpiączki wzrasta kilkakrotnie. Ilość kalorii dziennej dawki nie powinna być niższa niż 2000 Kcal, a osoby uprawiające sport mogą ją zwiększyć do 2500 Kcal.

Należy pamiętać, że decydując się na schudnięcie z tym lekiem, dawka odchudzająca metforminy odpowiedzialność za konsekwencje ponosi sam człowiek. Lekarz nigdy nie przepisuje tego bez specjalnych wskazań, a jeśli nie ma rozpoznania "cukrzycy typu 2" w historii, konsekwencje mogą być najbardziej niekorzystne, aż do rozwoju śpiączki i śmierci. Lepiej skonsultować się ze specjalistą z wyprzedzeniem, a wraz z nim wypracować najbardziej akceptowalną koncepcję zwalczania dodatkowych kilogramów, która polega na zmniejszeniu zawartości tłustych, bogatych w węglowodany pokarmów i zwiększeniu proporcji białka, a także owoców i warzyw. Nie zapominaj o roli ćwiczeń w tej sprawie.