Przed przyjęciem wapń , musisz poradzić sobie z pytaniami o okres, w którym jest lepiej wchłaniany. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na lek, jeśli nie otrzymasz maksymalnych korzyści, gdy go otrzymasz! Rozważmy więc wszystkie istotne aspekty, które należy wziąć pod uwagę przed zażyciem wapnia.

Kiedy najlepiej przyjmować wapń?

Wapń nie powinien być przyjmowany na pusty żołądek: wchłaniany jest znacznie szybciej, jeśli przed posiłkiem. Dlatego też spożywanie takiego planu powinno odbywać się podczas posiłku lub bezpośrednio po posiłku.

Jak przyjmować suplementy wapnia?

Aby strawić wapń, należy go przemyć dużą ilością wody - 0,5-1 szkła. Należy pamiętać, że organizm nie będzie w stanie przyjmować dużych dawek wapnia, a zatem dzienną dawkę wapnia należy podzielić na 2-4 dawki i wypić w małych porcjach w ciągu dnia.

Warto wziąć pod uwagę, że do asymilacji wapnia jest konieczne witamina d . Szczególnie skuteczne są preparaty wapniowe, w których występuje jeden i drugi (na przykład wapń D3 Nicomed). Można jednak uzyskać witaminę D z oleju rybnego, łososia, masła i oleju roślinnego, śledzia i makreli. Ciało jest w stanie produkować samą witaminę D pod wpływem światła słonecznego lub oparzeń słonecznych w solarium. W kwestii właściwego przyjmowania wapnia, słońce może stać się niezawodnym sprzymierzeńcem, dzięki czemu lek stanie się skuteczniejszy.

Jak wziąć magnez i wapń w planie dawkowania?

Nie próbuj odgadnąć dawki, której potrzebujesz. Jeśli potrzebujesz Sa do leczenia choroby, lekarz przepisze to. Ale nawet jeśli weźmiesz to do profilaktyki, konsultacja lekarska nie zaszkodzi. W ostateczności, jeśli nie możesz odwiedzić szpitala, postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi z wybranym lekiem.