Plecy są rodzajem wsparcia ludzkiego ciała, więc w żaden sposób nie można go uszkodzić. Słabe mięśnie pleców są czynnikiem wpływającym na postawę i ogólny stan zdrowia. Wiadomo, że z niektórymi starymi typami skrzywienia kręgosłup dosłownie zaczyna szczypać narządy wewnętrzne, utrudniając ich pracę. Dalej w artykule - jak wzmocnić mięśnie grzbietu i zachować zdrowie przez wiele lat.

Jak wzmocnić mięśnie schabu w domu?

Ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu podzielone są na trzy grupy:

  1. Rozciąganie : średnia powoli rozciągająca mięśnie.
  2. Moc : implikuje dynamiczne skurcze mięśni. Są najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy myślą o tym, jak wzmocnić mięśnie kręgosłupa.
  3. Aerobik : średnie ćwiczenia związane z pracą kilku grup mięśniowych.

Dalej - szczegółowo o technice wykonywania ćwiczeń powyższego typu.

Jak ogólnie wzmocnić mięśnie w talii i plecach?

  1. Konieczne jest położenie się na plecach w pozycji "rąk wzdłuż tułowia", miednicę i kręgosłup należy docisnąć do podłogi. Nogi muszą się zginać. Następnie należy podnieść głowę i ramiona, równolegle unosząc łopatki i ustalić tę pozycję na 10 sekund. Powtórz - 10-25 razy.
  2. Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu - leżeć na podłodze. Ciało jest odwrócone na bok, ale jednocześnie upewnij się, że miednica i nogi nie zsuwają się z podłogi. Ręce - za głową.
  3. Połóż się na brzuchu, ręce rozciągają się wzdłuż tułowia. Następnie - powoli podnieś ramiona i głowę tak wysoko, jak to możliwe. Podobnie jak w poprzednich wersjach - ustalanie pozycji na 10 sekund. Powtórz 10 razy. Podobne ćwiczenie Możesz wykonywać i leżeć brzuch na krześle. W tym przypadku obciążenie jest wyższe, ale efekt jest bardziej zauważalny. Jeśli uczestnik wpadł w gust i wykonał te ćwiczenia bez większych trudności, można przystąpić do ćwiczeń z ciężarami. Do tego trzeba wziąć mały hantle. Na początku wystarczająca masa w 3-5 kg. Następnie - połóż się na brzuchu na krześle i hantle, aby zapiąć palce. Uchwyt nie jest wykonywany za pomocą dłoni, ale palce są zablokowane w zamku (na podstrukcji, w pobliżu ładunku). Warunek musi być bardzo napięty. Następnie wykonuje się podnoszenie tułowia z równoległym podnoszeniem hantli i otwieraniem go za głowę. Konieczne jest trzymanie ładunku dłońmi, w przeciwnym razie można uzyskać bardzo poważne obrażenia. Wykonuj to ćwiczenie bez przygotowania, nie jest tego warte.

Ponadto, aby wzmocnić mięśnie pleców pomoże: tańczyć , bieganie, jazda konna i rowerowa, i oczywiście - wioślarstwo.

jak wzmocnić mięśnie schabu