Pastila jest tłumaczona z łaciny jako "ciasto". Innymi słowy, jest to produkt cukierniczy wytwarzany przez ubijanie masy owoców i jagód z białek jaja i granulowanego cukru, a następnie mieszany z gorącym syropem cukrowym, melasą, agarem lub masą marmoladową.

Ten zwiewny i delikatny przysmak przyszedł do nas od bardzo dawna i jest znany od XIV wieku. Wcześniej do jej przygotowania wykorzystano tylko 2 produkty: miód, który został później zastąpiony cukrem i jabłka Antonow. Zefir jest nie tylko bardzo smaczny, ale i użyteczny. Nie zawiera wcale tłuszczów, ale są w nim pektyny, które normalizują poziom cholesterolu we krwi, usuwają sole z organizmu, zapobiegają pojawianiu się wrzodów żołądka i zwalczają wirusy. Dowiedzmy się, jak zachować domowa trąba .

Jak prawidłowo przechowywać pastylkę?

Jak prawidłowo przechowywać pastilę, aby nie pogarszała się i zawsze pozostaje miękka i świeża. Pamiętaj, że pianka jest bardzo wrażliwa na wilgoć, więc kupując, należy zwracać uwagę na szczelność opakowania. Świeża i dobra pastylka powinna być elastyczna i nie pękać po naciśnięciu. Jeśli jest lepki, oznacza to, że produkt był nieprawidłowo przechowywany i uderzyło go światło słoneczne.

Jak przechowywać pastylki z jabłek?

Suszone makaron jabłkowy Najlepiej przechowywać w czystych szklanych słoikach, wstępnie, pociąć na porcje lub zwijać. Prawidłowo wysuszona pastila może wydawać się lekko wilgotna w dotyku, ale nie powinna zabrudzić sobie rąk. Przy wycinaniu delikatności należy delikatnie i łatwo ciąć, jeśli owoc bagienny pęknie, oznacza to, że jest lekko przypalony lub przesuszony. Jeśli wnętrze masy okazało się wilgotne i lekko rozmazane, wtedy powinny być pocięte paski jak przechowywać pastylek do domu trochę bardziej suchy.

Jak przechowywać cukierki belevu?

Takie ptasie mleczko jest doskonale przechowywane przez rok. Wystarczy umieścić go w zamkniętym pojemniku i umieścić w suchym i ciemnym miejscu. W żadnym wypadku nie można trzymać pastylki w plastikowym worku, ponieważ szybko się klei i zepsuje. Aby zapobiec zawijaniu się owadów, możesz przechowywać swoje płócienne torby, uprzednio namoczone w soli fizjologicznej. Jeśli uczta leżała przez pół roku, a następnie w celu zapobiegania, podgrzej ją w piekarniku. Pastila jest niesamowicie połączona z kawą, herbatą i jest używana zamiast cukierków jako naturalny owocowy przysmak.