Książka "Co Einstein powiedział swojemu kucharzowi" to zbiór pytań i odpowiedzi autora na popularny zagraniczny materiał o różnych aspektach gotowania i właściwościach jedzenia.

Pomimo mojej miłości do literatury spożywczej i tego wydawcy odpowiedź będzie raczej negatywna. Być może to format książki zepsuł mi szacunek - pytania pojawiają się wyłącznie w innej branży. Niektóre będą łatwe do odczytania dla osób bliskich nauce - na przykład autor mówi, z czego składa się tłuszcz tłuszczowy i jakie reakcje chemiczne zachodzą podczas przetwarzania. Inni - będą o tym, jak wybrać patelnię, czy aluminium powoduje Alzheimera. Wątpię, aby widzowie w tych kwestiach byli tacy sami. W tym, moim zdaniem, leży główny problem - jeśli dana osoba szuka odpowiedzi na pytanie, znajduje ją i otrzymuje wyczerpującą odpowiedź na nią w formie artykułu lub opinii eksperta. Istnieje również zbiór odpowiedzi, które nie są interesujące dla tej samej osoby.

Tę książkę mogę polecić tylko fanom sztuki kulinarnej, którzy chcą wiedzieć wszystko o jedzeniu. Niewątpliwie, po przeczytaniu książki, zrobiłem użyteczne informacje, ale niestety były to igły w stogu siana.

Eug