Obfitość konserwantów, nadmiaru soli, a nawet barwników nie jest najlepszym dodatkiem do twojego canape dlatego, jeśli to możliwe, lepiej podlewać sobie kawior własnymi rękami.

Nasze porady dotyczące solenia kawioru z łososia w domu będą przydatne nie tylko rybakom, ale także wszystkim, którzy mają dostęp do jelita różowego łososia w sklepach.

Jak w domu solić kawior różowego łososia?

Przed przystąpieniem do analizy procesu ambasadora zwróćmy uwagę na subtelności selekcji kawioru z rybami w sklepach, a także wstępne przygotowanie. Wybór ryb z kawiorem jest dość prosty, ponieważ zarówno pstrąg jak i różowy łosoś są łapane tylko podczas tarła. Oczywiście kobieta powinna być wybrana: ma gładsze kontury ciała i zaokrągloną głowę, kolor jest lżejszy niż u mężczyzn.

Przed patroszeniem tuszki rozmraża się najpierw w lodówce, a następnie w temperaturze pokojowej. Po rozdarciu brzucha dwa cienkowarstwowe worki z kawiorem - yastika - są usuwane z niego, a następnie spłukiwane zimną wodą.

Ekstrakcja kawioru z yastiki - najdłuższa i żmudna praca. Yastyki najlepiej umieścić w rękawie z gazy i skręcić pod strumieniem zimnej wody. Po tym, jak folie pozostają w rękawie, jaja są przenoszone do zbiornika solanki.

Jak solić kawior z łososia w domu - przepis

Solanka dla ryb powinna być bardzo mocna. Nie trzeba zapamiętywać dokładnych proporcji, wystarczy przyjąć prostą technikę. Doprowadzić wodę do wrzenia i ochłodzić do temperatury pokojowej. Włóż jajko do ciepłej wody i zacznij dodawać sól, cały czas mieszając, aby rozpuścić kryształy. Gdy jajko unosi się na powierzchni - stężenie soli osiąga pożądany próg i można wlać jaja.

Jeśli nie wiesz, jak szybko posolić kawior łososia, po prostu pozostaw go w powstałej solance przez 20-25 minut. Ta metoda będzie pasować, jeśli zdecydujesz się podawać kawior natychmiast po soleniu. Kawior do przechowywania trzymane w solance tak długo, jak to możliwe.

Po soleniu jajka układa się na ręczniku i pozostawia na kilka godzin. Suszone jajka miesza się z niewielką ilością oleju roślinnego, układa w pojemnikach ze szkła lub plastiku, a następnie chłodzi.

Jak smakowita sól czerwonego kawioru z różowego łososia?

Teraz zajmiemy się bardziej szczegółową metodą, pod względem proporcji. W przypadku solanki wykorzystamy nie tylko sól, ale także niewielką ilość cukru.

Składniki:

  • kawior z jednej tuszy łososia różowego;
  • woda - 255 ml;
  • sól - 2 łyżki. łyżki;
  • cukier - 1 łyżeczka;
  • olej roślinny - 15 ml.

Gotowanie

Przygotuj kawior, starannie oddzielając go od folii i spłukując. Doprowadzić wodę do wrzenia i rozpuścić w niej kryształy soli i cukru. Pozostawić solankę do ostygnięcia do temperatury pokojowej, aby nie gotować jaj. Shift Jak smacznie jest solony czerwony kawior z różowego łososia spawn w słoiku lub emaliowanym naczyniu, przykryj solanką i pozostaw na 10 minut. Jeśli wolisz kondygnację, bardziej słony smak kawioru, wydłuż czas solenia do pół godziny. Następnie kawior wrzuca się do durszlaka i suszy przez około godzinę. Aby jaja świeciły, kruszyły się i były dłużej przechowywane, są ostrożnie mieszane z niewielką ilością masła drewnianą łyżką.

Do przechowywania kawior musi być układany w małych sterylizowanych słoikach i szczelnie zamknięty, ponieważ tłuszcze w rybach są szybko utleniane, co niekorzystnie wpływa na smak produktu. Kawior schładza się przed jedzeniem.