Martini nie jest specjalnym winem, jak wielu błędnie wierzy, ale nazwą marki. To samo wino, które w naszym kraju nazywa się martini, nazywa się wermutem.

Na początek opowiedz o zasadach, jak pić martini (wermut)

Powszechnie wiadomo, że dla każdego napoju są specjalne szklanki. A Martini w tej sprawie nie jest wyjątkiem. Z pewnością wielokrotnie widziałeś szklankę na długiej nodze, której pojemność ma kształt odwróconego stożka. Tak więc to jest to szkło przeznaczone dla martini. W niektórych przypadkach można go zastąpić niskim kwadratowym szkłem, ale robią to dość rzadko Jako przekąskę można użyć orzechów, miękkiego sera, oliwek, słonych krakersów i owoców jako martini.

Podobnie jak większość napojów alkoholowych, wermut powinien być spożywany w stanie schłodzonym, chociaż istnieją również wyjątki. Optymalna temperatura dla Martini wynosi 10-15 stopni C. Jednak ta temperatura nie zawsze jest osiągana tylko przez chłodzenie samego napoju, często dodawane są do niej zimne dodatki. Porozmawiamy o nich dalej.

Jak możesz pić martini?

Piją martini zarówno w czystej postaci, jak iw połączeniu z sokami lub jako część koktajli. Ponadto napój można spożywać z dodatkiem cytryny, pomarańczy, lodu i innych dodatków do smaku. Jeśli goście są już na wyciągnięcie ręki, a martini nie ostygło, najlepiej podawać go z lodem, schłodzonymi owocami lub sokiem.

Jak pić martini z sokiem?

Dla tych, którym smak martini wydaje się zbyt bogaty, ten koktajl ci odpowiada: 100 ml martini, 100 ml soku, kilka kostek lodu. Ten koktajl jest pijany bez słomy. Pozostaje tylko dowiedzieć się, jaki rodzaj soku nadaje się do tego koktajlu.

W przypadku koktajlu typu martini lepiej jest wybrać sok o minimalnej zawartości cukru, a ponieważ samo martini jest wystarczająco słodkie, lepiej jest spożywać sok z kwaskowatością. Najbardziej popularnymi sokami do zmieszania z martini są soki pomarańczowe, ananasowe i wiśniowe. Popularne są także soki z cytryny, limonki i grejpfruta.

Ale sok brzoskwiniowy, jabłkowy lub multiwitaminowy nie nadaje się na koktajl. Jednak powinieneś wiedzieć, że jeśli podoba ci się połączenie Martini z jednym z tych soków, to pij do swojego zdrowia. Najważniejsze, że musisz spróbować tej kombinacji.

Jak wypić czerwonego Martini (Martini Rosso)?

MartiniRosso stosuje się z sokiem pomarańczowym lub wiśniowym. Proporcje mieszania soku i Martini mogą być następujące: 160 ml martini i 80 ml soku. Ale możesz wziąć w proporcji jeden do jednego, lub jakikolwiek inny.

Jak wypić suchego Martini?

Suche martini to koktajl składający się z 1 części białego martini i 3 części ginu. Nie jest zwyczajowo dodawać lodu do tego koktajlu. Ale często podaje się go z oliwą lub plasterkiem cytryny.

Jak pić martini ekstra na sucho?

Martini Extra Dry to rodzaj martini. Różni się od innych gatunków tym, że najczęściej jest pijany w czystej postaci i bardzo rzadko miesza się z innymi składnikami. Jeśli nadal decydujesz się na mieszanie tego rodzaju martini z czymkolwiek, to do tego celu najlepiej nadaje się sok z gruszek. Как пить мартини с водкой

Jak pić martini z wódką?

W koktajlu tym znajduje się połączenie martini i wódki: 30 ml martini, 75 ml wódki, lód. Koktajl nie jest wstrząśnięty, ale natychmiast podaje się go z oliwkami lub cytryną.

Jak wypić różowe martini?

Martini Rose ma delikatny różowy kolor. Często jest używany do przygotowywania koktajli. Do mieszania z różowym martini najlepiej jest sok z cytryny lub sok z limonki. Dobrze pasuje również do koktajlu z ginem i lodem.