Wydawać by się mogło, że sambuca z likieru anyżowego można wypić po prostu z kieliszków, podobnie jak większość innych mocnych alkoholi, ale w rzeczywistości, jak każdy inny trunek, sambuca ma kilka różnych sposobów użycia jednocześnie, co pozwala zmaksymalizować smak napoju. Szczegóły na temat picia sambuca w materiale przedstawionym poniżej.

Jak pić sambuca z ziaren kawy?

Zaczniemy od wyjaśnienia jednego z najstarszych sposobów używania sambuki, z którego korzystali Włosi. W jego ramach na dno szklanki z sambucą rzucono trzy palone ziarna kawy. Przed wypiciem sambuca przygotuj kolejną szklankę i rurkę z serwetką. W serwetce trzeba zrobić mały otwór i włożyć tam górną, krótszą część rurki.

Sambuca w szklance podpalonej. Podczas spalania szkło jest stale obracane, aby zapobiec pęknięciu szkła. Po 5-7 sekundach alkohol wlewa się do drugiej szklanki, przykrywa pierwszą szklanką i odstawia na 3 sekundy. Następnie pierwsze odwrócone szkło umieszcza się na serwetce ze słomką, wypija spalony sambuca, trzyma ziarna kawy w ustach, a następnie przeciąga opary przez rurkę i żuje kawę.

Oczywiście podobną technologię użycia sambuki można powtórzyć bez dodawania ziaren kawy do napoju.

Jak pić sambuku w domu?

Sambucu można pić i tak po prostu, bez towarzyszenia procesowi ciągiem sprytnych manipulacji. Jeśli zdecydujesz się podać stos likieru anyżowego jako digestif, to, jak każdy trunek, będziesz musiał go schłodzić tak bardzo jak to możliwe. Przed nalaniem sambuka pozostaw butelkę w zamrażarce na co najmniej pół godziny, a następnie spróbuj.

Jak pić sambuku w domu?

Spośród wszystkich sposobów picia sambuku, ten jest chyba najbardziej popularny. W ten sposób alkohol jest zwykle podawany w barach, ponieważ jest dość widowiskowy i szybki.

Sambucu wlewa się do szklanek, następnie zapala i pozwala się spalić przez około 7 sekund. Ze względu na dużą wytrzymałość napój łatwo ulega zapaleniu i może się palić wystarczająco długo. Po upływie czasu sambuca zostaje szybko ugaszony przez silny wydech i podgrzany alkohol jest pijany.

Kolejna prosta metoda bez zapłonu, która pozwoli na opanowanie nalewki anyżu nawet dla tych, którzy nie lubią mocnego alkoholu - prosty koktajl . Rozcieńcz część zimnej wody sambuki w proporcji 1: 2 (na części sambuki dwie części wody). Dodatkowo zimny napój pomaga w lodzie. Po dodaniu wody sambuca staje się mętna z powodu wysokiej zawartości olejków eterycznych, które są słabo rozpuszczalne w wodzie.

Kolejnym interesującym składnikiem do hodowli sambuksów może stać się zimne mleko.

Co możesz pić sambuca?

Nalewka z anyżu jest bogata w aromat i smak, ponieważ nie jest zwyczajowo podawać jej przekąskę, aby nie przeszkadzać. Dlatego jeśli zamierzasz pić sambuca, pamiętaj, żeby wcześniej jeść gęste. Najlepiej podawać likier po posiłku, pomoże to w trawieniu, ale sambuka jest również dopuszczalna do picia przed jedzeniem dla Z tym, co można wypić sambuku podniecenie apetytu.

Jeśli nie chcesz pić czystej sambucy, przygotuj koktajle. Wśród długich napojów często występują kombinacje sambuksów z mlekiem (zarówno krowim, jak i kokosowym), likierami, lodami, szampanem, colą i sprite. Nie mniej popularne są ujęcia, z których najbardziej znanymi są "B-52" i "Hiroszima" . Oba koktajle to wieloskładnikowa i dość mocna mieszanka alkoholowa, która po raz kolejny udowadnia, że ​​sambuk doskonale łączy się z wieloma odmianami alkoholu.