Mieszanka lub mieszanka różnych owoców, jagód, kwiatów i liści to herbata owocowa. Nie zawiera liści herbaty, więc w napoju nie ma kofeiny, a ze względu na właściwości lecznicze jej składowych składników jest bardzo przydatna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Herbaty owocowe o wyszukanych, subtelnych aromatach są doskonałą alternatywą dla kompotów owocowych. Mają również właściwości wzmacniające na ludzkim ciele i mogą być spożywane zarówno w postaci gorącej, jak i zimnej.

Istnieje wiele rodzajów herbaty owocowej, różniących się tylko składem składników i umiejętnością mieszania.

Jak zrobić herbatę owocową własnymi rękami?

Podstawą herbaty owocowej mogą być liście i młode pędy jabłoni, gruszki, wiśni, śliwki, maliny, a także truskawki i truskawki. Można je zbierać zarówno w postaci świeżej, jak i zbierać na zimę w drodze fermentacji i dalszego suszenia. W herbacie można łączyć liście owocowe z jagodami i owocami, które nadają napojowi dodatkowy smak i korzystne właściwości.

Aby zrobić herbatę z liści drzew owocowych, rozgrzewamy naczynia, w których zaparzamy i umieszczamy w nich liście, dodając w razie potrzeby jagody, świeże lub suszone. Woda jest podgrzewana do wrzenia i napełniana komponentami do herbaty. Niech parzy przez dziesięć do dwudziestu minut.

Aby zrobić herbatę owocową z gałązek, zalać je wrzątkiem, gotować przez dziesięć do piętnastu minut i pozostawić na siedem do ośmiu godzin. Następnie podgrzej do pożądanego ciepła, ale nie do wrzenia, i jedz z miodem.

Poniżej przedstawiamy kilka przepisów na przygotowanie herbaty owocowej.

Herbata owocowa porzeczka

Składniki:

  • liście porzeczki - 2-3 szt .;
  • porzeczkowy dżem lub jagody - 1 łyżeczka;
  • cukier granulowany - do smaku.

Gotowanie

Siekamy młode liście porzeczki i umieszczamy je w podgrzewanym imbryku. Funt świeże jagody porzeczki z cukrem i dodać do liści. W przypadku ich braku możesz zrobić z dżemem z porzeczek lub dodać suszone jagody. Napełnij wszystko wrzącą wodą i pozwól mu parzyć przez piętnaście minut.

Herbata owocowa z suszonych jabłek z cynamonem

jak wysuszyć gałązki drzew owocowych na herbatę

Składniki:

  • Suszone jabłka - 1 łyżka. łyżka;
  • suszone morele - 2 szt .;
  • cynamon - szczypta;
  • miód - do smaku.

Gotowanie

Suszone jabłka i suszone morele są myte i drobno posiekane. Włóż do czajnika lub filiżanki, dodaj cynamon i zalej wrzącą wodą. Przykryj pokrywką, nalegaj piętnaście minut i podaj gotową herbatę owocową z miodem.