Istnieją różne metody żywienia i picia napojów alkoholowych. Absynt nie jest wyjątkiem. Napój jest mocny. W jego czystej postaci nie można stosować. Raczej możesz, oczywiście. Ale niewielu ludzi lubi jej silny gorzki smak. Różne metody podawania są zredukowane w celu zmniejszenia siły i nieznacznego ukrycia goryczy napoju. Jak wypić zielony absynt, powiemy ci teraz.

Jak pić absynt z cukrem?

Ten rodzaj użycia absyntu nazywa się francuskim lub klasycznym. Wlej absynt do szklanki, włóż specjalną łyżkę z otworami na wierzch i nałóż na nią kawałek cukru. Przed podaniem na cukrze jest bardzo zimna, prawie lodowato zimna, aż napój stanie się mętny. Dzięki wodzie, olejki eteryczne, które są zawarte w alkoholu, osad, a napój jest znacznie łatwiejszy do picia. Proporcje wody i absyntu powinny wynosić 5: 1.

Jak pić płonący absynt?

W takim przypadku istnieje kilka metod.

  1. Czeski Wsypujemy do napoju mały kawałek rafinowanego cukru i kładziemy go na specjalnej łyżce, którą umieszczamy na szklance absyntu. Zapalamy cukier, a następnie spalający się cukier stopniowo spłynie do szklanki. Bezpośrednio przed piciem wlać trochę zimnego soku lub wody.
  2. Rosyjski. Za pomocą tej metody picia absyntu wlać do szklanki i natychmiast zapalić. Przez kilka sekund płyn będzie płonął niebieskim płomieniem. Potem ustawiamy płonący napój pustą szklanką. Gdy ogień zgaśnie, wlej absynt do szklanki, którą ją przykryto. I pierwszy kieliszek jest teraz przykryty serwetką i przewrócony. Podłożyliśmy pod nią słomkę. W takim przypadku najpierw powinieneś powoli wdychać opary napoju, a następnie pić je z płonącym absyntem.
  3. Bar. Ta metoda użycia jest podobna do czeskiej. Ale jednocześnie jest jedna ważna różnica - w tym przypadku sam absynt zostaje podpalony, a nie cukier. Wypełnij kubek 4/5 zimnym absyntem, podpal go. Podobnie jak w przypadku metody czeskiej, połóż cukier na łyżce i przynieś go do płonącego napoju. Po rozpuszczeniu cukru usuwamy łyżkę. Zgasić płomień i podać koktajl ze słomką.

Czy można pić czysty absynt?

Absynt jest wyjątkowo mocnym napojem. A w czystej postaci nie każdy może go wypić. Ale wciąż takie dzielne są dusze. Za pomocą tej metody serwowania, wlewamy absynt do wąskich szklanek, napełniając je na pół i schładzamy do zera stopni. Ale doświadczeni barmani nie polecają pić więcej niż 30 gramów czystego napoju na raz.

A picie absyntu było łatwiejsze i przyjemniejsze, istnieją jeszcze inne sposoby na jego karmienie. Tak więc, z tym, co można pić absynt.

  • Absynt z syropem. Uważa się, że ta metoda zgłoszenia została wynaleziona w Rosji. Aby to zrobić, przygotować syrop cukrowy i wlać go do szklanki z absyntem. W takim przypadku proporcje syropu i absyntu mogą być dostosowane do twoich upodobań. Najczęściej wziąć 70% wody i 30% absyntu.
  • Absynt z sokiem. Jeśli nie ma czasu lub po prostu nie chcesz zepsuć syropem z cukru, możesz po prostu rozcieńczyć napój sokiem. W tym przypadku proporcje są również podejmowane arbitralnie. Najbardziej odpowiednie soki cytrynowe, pomarańczowe i ananasowe.

Również do rozcieńczania absyntu można używać napojów gazowanych według własnego gustu.

jak pić absynt w domu

Jak pić absynt w domu?

Powyżej rozmawialiśmy o tym, jak właściwie służyć absyntowi. Ale o której godzinie lepiej jest złożyć, nie wspominaliśmy. Teraz i powiedz o tym. Absynt można podawać bezpośrednio przed posiłkiem, ponieważ napój jest w stanie zaostrzyć apetyt. Ponadto podczas posiłków nie będzie to właściwe, ponieważ jego bogaty smak może zakłócać smak jedzenia. Ale to jest bardziej prawdziwe dla napoju w jego czystej postaci. A jeśli używasz absyntu w koktajlach, tak jak najczęściej jest on podawany, wtedy nie ma pewnych ram czasowych - możesz pić koktajle z absyntem w dowolnym momencie. A po nich możesz podawać plasterki pomarańczy, cytryny lub gorzkiej czekolady.