Domowe wino gronowe to jeden z najsmaczniejszych, pradawnych i zdrowych napojów. Czy wiesz, że picie 50 ml dziennie tego wytrawnego wina zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, zwiększa apetyt i normalizuje ciśnienie krwi. W przeciwieństwie do sklepu, w którym kupowano wino, nie ma absolutnie żadnych barwników i konserwantów w napojach domowych, ponieważ tylko ty jesteś odpowiedzialny za jego produkcję i skład. Dowiedzmy się o przepisach na domowe wino z winogron.

Domowy przepis na wino z winogron

Składniki:

  • winogrona - 10 kg;
  • piasek cukrowy - 3 kg.

Gotowanie

Zastanów się w prosty sposób, jak zrobić domowe wino z winogron. Bierzemy grono winogron, nie myjąc ich, ale delikatnie oddzielając jagody od gałązek. Następnie przenosimy winogrona do emaliowanego wiadra i miażdżymy je dłonią lub rękami, aż pojawi się sok. Teraz przykryj pojemnik cienkim ręcznikiem i pozostaw do fermentacji przez około 5 dni w ciepłym miejscu. Codziennie mieszaj masę drewnianą szpatułką. Po wzroście miąższu opieramy go na durszlaku i przeciskamy przez gazę. Następnie wlać czysty sok winogronowy do słoików i wlać tam granulowany cukier, dokładnie mieszając. Zakładamy sterylne rękawiczki medyczne na szyjkę słoika, przebijamy kilkoma otworami w palcach igłą i zawiązujemy ciasno gumką.

Pozostawić wino na 2-3 tygodnie w temperaturze pokojowej do fermentacji. Najważniejsze jest, aby obserwować rękawiczki, na początku całego procesu powinien się nadmuchać, ale kiedy jest zdmuchnięty, wino jest gotowe. Gdy mieszanina przestanie bulgotać i rozjaśniać, delikatnie wytnij wino do czystych butelek i zatkaj korek. Wyciągamy napój na około miesiąc w chłodnym miejscu, aw tym czasie wylewamy go około 3 razy do czystych butelek, pozostawiając wszystkie osady wytrącone w poprzednich.

Prosty przepis na domowe wino z winogron.

Składniki:

  • winogrona - 5 kg;
  • przegotowanej wody - 8 l;
  • piasek cukrowy - 3,5 kg.

Gotowanie

Teraz pokażemy inny sposób wytwarzania domowego wina z winogron. Delikatnie oddzielaj jagody od gałązek, zagniataj je dobrze i zalej przegotowaną wodą. Następnie wlać cukier do pojemnika i ustawić mieszaninę na tydzień do fermentacji. Każdego dnia bardzo się zmieniamy, żeby się nie formowało. Pod koniec czasu odcedź mieszaninę wina i wlej do dużej butelki, na której szyi założymy medyczną rękawicę. Ustawiamy pojemnik w chłodnym miejscu na około 2 miesiące. Jak tylko wino będzie gotowe, filtrujemy je i zaczynamy degustację.

Produkcja domowego wina gronowego

Składniki:

  • winogrona - 10 kg;
  • cukier granulowany - 2,5 kg;
  • przegotowanej wody - 10 l;
  • porzeczka - 1 przedmiot;
  • malina - 1 łyżka.

Gotowanie

Zajmijmy się tobą jak zrobić domowe wino . My bierzemy porzeczki i maliny, pocieramy je cukrem i umieszczamy masę na 4 dni w ciepłym miejscu. Wybieramy słodkie dojrzałe jagody winogron, starannie sortujemy, wyrzucamy zepsute i niedojrzałe. jak zrobić domowe wino z winogron Oddziel winogrona od gałązek i zmiażdż w miseczce emaliowanej i bez mycia jagód zagniataj je specjalną zaprawą. Wyciśnij dobrze sok i polej nim malinowy zakwas. Przykryć naczynia pokrywką i umieścić w ciepłym miejscu na około 3 dni, okresowo mieszając masę drewnianą szpatułką.

Po 3 dniach delikatnie usuń jagody z powierzchni i ściśnij je. Rozcieńczyć 1 kg cukru w ​​wodzie i wlać syrop do dużej butelki z sokiem winogronowym. Na szyi zakładamy medyczną rękawiczkę, robimy dziury w niej i zostawiamy ją na dokładnie tydzień. Po 7 dniach dodaj kolejne 700 gramów cukru i włóż wino z porzeczki i winogrona w chłodnym miejscu przez 2 miesiące. Po pewnym czasie wino jagodowe jest gotowe do picia.