Według oryginalnej legendy, likier Pina Colada został wymyślony przez barmana na Karaibach, który kiedyś wpadł na pomysł wymieszania mleka kokosowego i białego rumu. Dalsze eksperymenty na tym duecie smakowym doprowadziły do ​​dodania do niego soku z ananasa i wanilii. W tym połączeniu likier Pina Colada zyskał światową popularność i uznanie.

Likier Pina Colada w czystej postaci nie jest lubiany przez wszystkich. Wielu uważa, że ​​jego smak jest zbyt bogaty i mdły. I chociaż producenci i prawdziwi smakosze zdecydowanie zalecają picie takiego napoju bez jego rozcieńczania, większość konsumentów nadal robi to inaczej i używa likieru Pina Colada jako część koktajli lub uzupełniając go sokiem, mlekiem lub innymi płynnymi składnikami.

Jak wypić w domu likier oazowy Pina Colada?

Obecnie na półkach naszych sklepów można znaleźć likier emulsyjny "oaza Pina Colada", przyciągający swoją przystępną cenę i stosunkowo godny smak. Dla tych, którzy nie są fanem napoju w jego czystej postaci, powiemy Ci, jak go prawidłowo wypić i jak go rozcieńczyć, jeśli chcesz?

Najprostszym sposobem podania likieru Pina Colada jest uzupełnienie go kawą lub herbatą. Aby w znacznym stopniu zmiękczyć lub odświeżyć smak napoju, można go po prostu rozcieńczyć w szklance z sokiem z mleka lub ananasa w równych proporcjach. Ponadto, w szklance Pina Kolada, można podawać lód rozdrobniony na małe frytki podczas serwowania, a także ozdobić je czereśniami deserowymi i plasterkami świeżego ananasa lub innych owoców i jagód. Również łyżka śmietany, dodana bezpośrednio do szklanki napoju, pomoże znacznie poprawić smak napoju alkoholowego.

Jak wypić likier emulsyjny "Pina Colada" w domu w ramach koktajli, dowiesz się dalej.

Koktajl od likieru "Pina Colada" i mroźny

Składniki:

  • Likier Pina Colada - 55 ml;
  • lody - 155 g;
  • kakao w proszku lub kawa rozpuszczalna - szczypta.

Gotowanie

Łączymy likier i lody w blenderze, rzucamy szczyptę kakao w proszku lub kawy rozpuszczalnej i robimy wszystko ostrożnie przez trzydzieści sekund. Wlewamy koktajl do kieliszka, dekorujemy wiśniami i cieszymy się.

Koktajl z likieru Pina Colada z rumem i sokiem ananasowym

Składniki:

jak pić likier pina colada
  • Likier "Pina Colada" - 45 ml;
  • sok ananasowy - 120 ml;
  • jasny rum - 65 ml;
  • kruszony lód

Gotowanie

Wymieszaj wszystkie składniki w wytrząsarce, w której wstępnie umieścimy pokruszony lód, ubijmy wszystko trochę i wlewamy do szklanki. Koktajl dekorujemy plasterkiem ananasa, wiśni i serwujemy.