Pomidor jest jednym z najbardziej przydatnych warzyw, ponieważ pomidory zawierają kwasy, które są niezbędne w procesach metabolicznych, przydatne w anemii, utracie siły i chorobach układu krążenia. Sok z pomidorów jest bardzo przydatny, ponieważ jest bogaty w potas, magnez, wapń i sód, nie wspominając już o tym, że jest również bardzo smaczny. Przepis na wykonanie soku pomidorowego jest dość prosty, dzięki czemu możesz z łatwością zrobić to w domu, przechowywać na zimę i używać go do celów kulinarnych, zapominając o koncentracie pomidorowym i przechowując soki.

Przepis na domowe soki pomidorowe

Składniki:

  • pomidor - 500 g;
  • sól, cukier, przyprawy - do smaku.

Gotowanie

Aby uzyskać sok pomidorowy, myjemy dokładnie pomidory, usuwamy łodygi, kroimy je na plastry i przechodzimy przez sokowirówkę. Otrzymany sok wlewa się do patelni szkliwa, podpala się, doprowadza do wrzenia na umiarkowanym ogniu i gotuje przez 10 minut, aż przestanie tworzyć się pianka. W gotowym soku dodać do smaku sól, cukier, czarny pieprz i inne przyprawy (na przykład: bazylia lub oregano). Wszystko wymieszać, natychmiast wylać napój na wysterylizowane banki i zwinąć. Zamknięte banki odkładają powieki do następnego dnia, a następnie usuwają je w chłodnym miejscu: w piwnicy lub spiżarni.

Przepis na świeżo wyciśnięty sok pomidorowy z selerem

Składniki:

  • pomidor - 2 kg;
  • prześladowany seler - 1 kg;
  • Przepis na sok z pomidorów
  • sól, pieprz - do smaku.

Gotowanie

Umyj pomidory, wysusz je, pokrój w plastry, przejdź przez maszynę do mielenia mięsa, a następnie przetrzyj masę przez sito. Umieścić sok na niskim ogniu i doprowadzić do wrzenia. Zmyć seler, posiekać na małe kostki i dodać do soku pomidorowego. Następnie zmiel wszystko za pomocą blendera do uzyskania gładkości, dopraw solą, pieprzem do smaku i wlej do czystych puszek.

Chcesz zrobić więcej zdrowych domowych soków do swojego domu? Następnie spróbuj przepisy marchewka i sok żurawinowy .