Wytwarzanie wina z winogron w domu jest łatwe, a Isabella i inne odmiany pachnących winogron najlepiej nadają się do zapasu na drinka.

Wskazówki

Oczywiście wiele zależy odmiany winorośli i jego przydatność do produkcji wina, ale zanim wybierzesz surowce, zajmij się pokrewnymi rzeczami.

Po pierwsze, potrzebujesz naczyń fermentacyjnych. Powinien to być pojemnik z materiału, który nie ulega utlenianiu: szkło, drewno lub nierdzewne metale.

Drugim jest utrzymanie linii czasu, w przeciwnym razie napój uzyska niepotrzebne właściwości, wchłaniając garbniki z kości i gałązek.

Po trzecie, jeśli chcesz dostać smaczne wino, nie eksperymentuj z odmianami, cukrem i wodą. To proste: minimalna ilość wody, ścisłe przestrzeganie norm cukru i użycie winogron tej samej odmiany są podstawą idealnego napoju. Pachnące wina są otrzymywane z odmian takich jak Lydia, Pearl, Muscat, oraz, oczywiście, z konkurencyjnego wina z winogron Isabella.

Etap pierwszy

Aby zrobić domowe wino z winogron z Isabelli, wybierz dojrzałe winogrona zebrane na słonecznych stokach. Nie powinno być spleśniałych jagód, ale lekko wysuszone, lekko pomarszczone można zostawić - są szczególnie słodkie.

Składniki:

  • winogrona (szczotka bez liści i innych odpadków) - 10 kg;
  • domowy biały rafinowany cukier - 1 kg;
  • woda oczyszczona (butelkowana lub filtrowana) - 5 litrów.

Gotowanie

Wytwarzanie wina z winogron Isabella odbywa się w kilku etapach. Najpierw przygotuj winogrona. W żadnym wypadku nie należy go myć, chyba że spłukuje się, jeśli szczotka podczas zbierania uderzy w ziemię. Naciskamy winogrona (można usunąć jagody z grzbietów, ale nie można tego zrobić) za pomocą wygodnych urządzeń. Jeśli zmiażdżysz winogrona dłońmi, nie zapomnij o rękawicach, ponieważ sok z jagód jest wspaniałym barwnikiem. Zgniecione jagody umieszcza się w odpowiednim pojemniku. Może to być duża szklana butelka (co najmniej 25 litrów), drewniana beczka lub plastikowe (co jest mniej pożądane) naczynia.

Cukier rozpuszcza się w wodzie i wlewa do tego samego pojemnika. Pokrywamy pojemnik folią - musi wystarczyć przepływ powietrza do fermentacji i pozostawić go na 3 dni. Nie przegap tego okresu, ważne jest, aby usunąć brzeczkę (sfermentowany sok) w czasie z pozostałych jagód, jeśli nie chcesz doświadczyć bólu głowy.

Etap drugi

W drugim etapie będziemy potrzebować potraw z wąską szyjką (szklaną butelką) lub hermetycznie zamkniętych załączonym kranem (beczką specjalną).

Składniki:

  • winogrona muszą - 10 l;
  • biały piasek, oczyszczony cukier produkowany w krajach WNP - 2 kg;
  • woda butelkowana lub studzienna - 2 l.

Gotowanie

Aby zrobić wino z winogron własnymi rękami od Isabelli, to zajmie trochę czasu, nie będzie w stanie szybko zrobić wysokiej jakości napój. Tak więc, gdy trzy dni fermentacji pierwszego etapu są zakończone, należy ostrożnie zlać brzeczkę tak, aby kamienie, skóry jagód i grzbiety (jeśli jagody nie zostaną usunięte z gałęzi) nie wpadły do ​​wina. W tym celu stosuje się filtr gazowy i stosuje się prasę do ekstrakcji pozostałości brzeczki. Brzeczka wlać do odpowiedniego pojemnika. Powinien mieć wystarczająco dużo miejsca na fermentację, w przeciwnym razie naczynia mogłyby się złamać, więc wybieramy pojemnik, w którym brzeczka zajmie nie więcej niż 2/3 jego objętości. Cukier rozpuścić w wodzie i wymieszać z brzeczką.

Wiele osób interesuje się kwestią przygotowania słodkiego wina gronowego od Isabelli - jednak wino wzmocnione zazwyczaj nie jest przygotowane z tej odmiany winorośli. Jeśli nadal jesteś fanem słodkich napojów, zwiększ ilość cukru do 3 kg, ale nie więcej.

Tak więc, przygotowując się do wprowadzenia, umieściliśmy blokadę wody do usuwania gazów. Po raz pierwszy proces będzie działał bardzo aktywnie, a następnie zwolni. To normalne, nie martw się, ale upewnij się, że wino nie jest zamrożone, inaczej fermentacja się skończy. Wino z winogron "Isabella" w domu powinno fermentować przez co najmniej 40 dni, to znaczy czekać półtora miesiąca, a następnie przejść do trzeciego etapu.

Etap trzeci

Na tym etapie wino jest gotowe i musi zostać osuszone z drożdży. Ostrożnie zrób to za pomocą rurki lub węża, zdekantuj napój i wlej go do butelek. Mocno zakorkowane i przechowywane w piwnicy lub spiżarni, używając w razie potrzeby. W ten sposób każdy wino z winogron w domu przepisy na wino z winogron Isabella nie różnią się niczym od innych, z wyjątkiem tego, że ilość cukru można nieznacznie zmienić, jeśli winogrona nie dojrzewają do prawdziwej słodyczy.