Odpowiednio dobrane ubrania na zimę powinny nie tylko podkreślać swój styl i dodawać atrakcyjności, ale także niezawodnie chronić przed zimnem. Jedną z najlepszych opcji na ciepłą odzież zimową jest puchowy płaszcz lub puchową kurtkę.

W tym artykule dowiesz się, jak wybrać odpowiednią kurtkę puchową.

Jaką kurtkę puchową wybrać?

Zanim pójdziesz na zakupy, przekonaj się, który konkretny model kurtki puchowej Ci odpowiada.

Weź pod uwagę, że w obecnym sezonie szaro-czarne modele, które są znane wielu, znikają na drugim planie, oddając dłoń w bardziej śmiałych jasnych kolorach.

Jak widać, aby wybrać dobrą kurtkę puchową, należy wziąć pod uwagę swój styl życia.

Na przykład często chodzisz po ulicach pieszo - będziesz potrzebować kurtki o długości do połowy uda lub niżej, aby uchronić się przed zimnym wiatrem. Kierowcy pasują do krótkich modeli, które nie zakłócają swobody poruszania nogami i naciskania pedałów.

Dla tych, którzy regularnie korzystają z transportu publicznego, trójwymiarowy model z bardzo bujnym futrzanym wykończeniem nie zadziała.

Ponadto pożądane jest, aby wziąć pod uwagę szczególny klimat, w którym mieszkasz. Pomimo doskonałej termoizolacyjności puchu, grubość warstwy izolacyjnej znacząco wpływa na "mrozoodporność" produktu.

Jak wybrać kurtkę puchową o wysokiej jakości?

Po szczegółowym zastanowieniu się, jaki rodzaj puchowej wyściółki potrzebujesz, czas pomyśleć o charakterystycznych cechach jakości.

Aby nie żałować nieudanego zakupu i uniknąć oszustwa, powinieneś wiedzieć z góry, jak wybrać kurtkę puchową o ciepłej kobiecej jakości.

Przede wszystkim spróbuj kupić kurtki tylko od certyfikowanych sprzedawców. Możesz poprosić o certyfikaty jakości produktu i upewnić się, że produkt spełnia międzynarodowe standardy.

Wiele dziewcząt zaniedbuje to i jest całkowicie daremne - kupując niecertyfikowane towary ryzykujesz, że staniesz się posiadaczem piórkowej kurtki z piór chorego ptaka. Kleszcze z piór i ptasia grypa to dwie z wielu chorób mogących zanieczyścić produkty, które nie zostały poddane odpowiedniej kontroli jakości.

Ponadto paszport dla produktu wyraźnie wskazuje procent puchu, wtapiania i dodatków syntetycznych w podszewce kurtki. Najczęściej wskaźnik ten wynosi od 70/30 (70% w dół, 30% piór) do 50/50 lub 40/50. Im więcej puchu produktu, tym cieplejsza kurtka. Przekonania sprzedawcy o najwyższej i wyłącznej jakości produktów bez potwierdzenia tych słów odpowiednimi dokumentami nie powinny być wiarygodne.

Nie bój się kurtek na syntetycznych wypełniaczach. Naturalnie syntetyczny zimizer jest materiałem z zeszłego wieku, jego jedyną zaletą jest taniość. Ale biorąc pod uwagę krótką żywotność podszewek, ta przewaga jest raczej wątpliwa. Przy okazji, puchowa kurtka wykonana z gęsi z należytą dbałością (delikatne pranie, przechowywanie bez silnej kompresji) będzie ci wiernie służyć przez 15-20 lat. Podnieś wysoką cenę za ten termin, a zrozumiesz to kurtka sinteponovaya , "żyć" na siłę dwóch lub trzech sezonów, będzie kosztować znacznie więcej.

Ale są syntetyczne, które nie ustępują jakością naturalnemu upadkowi. Na przykład sintepukh - syntetyczne dół. Hydrofobowy, odporny na mróz, odporny na zużycie, hipoalergiczny, nie zbrylający się synthepuh wchłania wszystkie najlepsze jakości wypełniaczy kurtek zimowych.

Aby sprawdzić zdolność puchowej kurtki do utrzymania kształtu, ściśnij jedną z sekcji - jeśli puch szybko się rozpina po kompresji, kurtka jest dobrej jakości.

Oczywiście wypełniacz powinien być równomiernie rozłożony na sekcje - bez grudek. Kurtka powinna być miękka, bez ciernistych impregnacji ("ciernie" oznaczają, że puch został przetworzony z naruszeniem technologii).

Wypełniacz nie powinien "wspinać się" ani na główny obszar kurtki puchowej, ani na szwy.

Wysokiej jakości produkty na etykiecie mają zawsze przezroczystą "bańkę" z przykładem wypełniacza i instrukcją pielęgnacji, a wszystkie zamki i guziki mają nazwy firmowe.

Teraz wiesz, jak wybrać kobiecą puchową kurtkę zimową, idealną do stylu życia, klimatu i portfela.

Galeria zawiera przykłady zimowych kurtek puchowych, które są modne w tym roku.

jak wybrać kurtkę puchową 1jak wybrać kurtkę puchową 2jak wybrać kurtkę puchową 3
jak wybrać kurtkę puchową 4jak wybrać kurtkę puchową 5jak wybrać kurtkę puchową 6
jak wybrać kurtkę puchową 7jak wybrać kurtkę puchową 8jak wybrać kurtkę puchową 9