Dobry kostium kąpielowy powinien być nie tylko modny i odpowiednio dobrany pod względem wielkości, ale także podkreślać walory Twojej sylwetki i utrzymywać się przez kilka sezonów. Istnieje kilka prostych tajemnic, jak wybrać odpowiedni strój kąpielowy, który przedstawimy w tym artykule.

Wybierz strój kąpielowy dla rodzaj figury

Podobnie jak bielizna, wybór odpowiedniego stroju kąpielowego nie jest łatwe. Wielu uważa, że ​​nieco mniejszy rozmiar może wizualnie zacieśnić figurę, szczególnie w przypadku modeli bryłowych. Ale ta opinia jest zasadniczo błędna, ponieważ zbyt ciasne rzeczy po prostu rozdają wszystkie wady postaci. Wybierz strój kąpielowy dla rodzaj figury :

  • postać nieco tęgi lepiej będzie wyglądać w stroju kąpielowym o stonowanym kolorze, bez blasku (ważne jest, aby obserwować miarę i preferować wycięcia w biodrach średniej wielkości, kubki z fiszbinami);
  • jeszcze trudniej wybrać odpowiedni strój kąpielowy dla dużego biustu, ponieważ trzeba wybrać między niezawodnym podparciem a uwodzicielskim dekoltem (szukaj modeli z szerokimi paskami, dekolt w kształcie litery V działa dobrze, a najlepiej unikać wąskich bez ramiączek i puchowych miseczek);
  • modele z bocznymi ciemnymi wstawkami pomogą wizualnie sprawić, że talia będzie węższa, pionowe fałdy w obszarze brzucha będą dobrze działać;
  • nie mniej trudno jest dobrać odpowiednio strój kąpielowy dla wysokich, szczupłych osób, ponieważ zazwyczaj muszą "robić" figurę (szerokie paski pomagają wizualnie ukształtować figurę, dolna część ma postać szortów, kolorowych pasków i błyszczących tkanin, ale należy unikać ciemnych kolorów i pionowych pasków).

Jak wybrać strój kąpielowy dobrej jakości?

Nawet jeśli strój kąpielowy zostanie wybrany prawidłowo na tej figurze, będzie on w stanie długo służyć tylko pod warunkiem uzyskania wysokiej jakości materiałów i akcesoriów. Aby wybrać odpowiedni strój kąpielowy, jak to tylko możliwe, przejrzyj informacje na etykiecie. Najtańsze modele są zwykle wykonane z poliestru: kolor takiego produktu pozwoli zaoszczędzić kilka sezonów, ale jego wyschnięcie potrwa długo.

Droższą kategorią są produkty poliamidowe. Będą wysychać o wiele szybciej, mimo że tekstura tkaniny jest nieco gęstsza. Tkanina będzie pięknie lśnić, ale pod słońcem szybko się przepali. Spandex lub elastan przyjmuje kształt po rozciągnięciu, pod warunkiem, że zawiera co najmniej 10% tkaniny.

Najbardziej odpowiednia opcja dla stroju kąpielowego - Lycra w połączeniu z elastanem. Poszukaj produktów o zawartości lycry około 30%. Jeśli chodzi o bawełnę, jest to najbardziej higieniczna. Niemniej jednak wyschnie on przez bardzo długi czas, błyśnie trochę po kąpieli i nie uwodzi uwodzicielsko postaci.

Jak wybrać strój kąpielowy 1Jak wybrać strój kąpielowy 2Jak wybrać strój kąpielowy 3
Jak wybrać strój kąpielowy 4Jak wybrać strój kąpielowy 5Jak wybrać strój kąpielowy 6