Pomimo wielu cech postaci kobiecej, są one podzielone na pięć typów. Dokładne kierowanie się tymi typami wymaga prawidłowego łączenia rodzajów figur i wybierania dla nich odpowiednich ubrań. Wybierając odpowiednie ubrania do rodzaju sylwetki, można wyrównać proporcje ciała, podkreślając w ten sposób jego zalety i ukrywając niedociągnięcia.

Ubrania dla różnych rodzajów figury

Formularz "trapez" lub gruszka sugerują obecność szerokich biodra i wąskich ramion. W tej formie warto zwrócić uwagę na ubrania o półległej sylwetce. Ten ważny warunek to dopasowany top, wąska talia i przedłużony dół. Wybierając ubrania dla tego typu postaci, musisz odpowiednio umieścić akcenty. W tym przypadku nacisk powinien być położony na górną część ciała. Może to być głęboki dekolt w szpic, niektóre elementy dekoracyjne, naramienniki i rękawy z lekko przylgniętymi rękawami. Podkreślaj klatkę piersiową i ramiona za pomocą jasnych tonów, podczas gdy spód powinien być kontrastowy, to znaczy ciemny i rozszerzony. Spódnice i spodnie, wskazane jest noszenie na niskim obcasie.

W innym przypadku, gdy ramiona są szersze niż biodra ( "trójkąt" ), musisz przylegać do przeciwnego stylu ubioru na typie figury. Tutaj musisz skupić się na talii i biodrach. Można to zrobić za pomocą tych samych kontrastujących kolorów, jak w pierwszym przypadku, tylko przeciwnie (białe dno i ciemna góra). Górna część nie powinna mieć dużych wzorów ani poziomych pasów. Wybierając bluzki, unikaj modeli z marszczeniami, falbankami i zasłonami. Ale duże kieszenie na spodniach lub spódnicach pozwolą na utratę objętości w biodrach.

Ubrania pod typem figury "prostokąt" (proporcjonalne ramiona i biodra, bez wyraźnie określonej talii) powinny być wizualnie smukłe, ponieważ w tym przypadku talia nie jest wyraźna. Ubrania nie powinny być szerokie, a jeśli wolisz nosić sukienki i spódnice, wybierz rozkloszowane style lub modele, takie jak tulipan. Nawiasem mówiąc, złudzenie optyczne byłoby świetnym rozwiązaniem, gdy dwa kontrastujące kolory są używane w produkcie, na przykład, jeśli jest to sukienka, wówczas przednia część produktu powinna być lekka i przypominać kształt klepsydry, a część boczna powinna być odpowiednio ciemna. Również górna część ubrania może mieć głęboki dekolt lub odsłonięte ramiona. W przypadku spodni ważne jest, aby pamiętać, że wybrany model powinien wizualnie nadać figurce prawidłowy kształt, więc jeśli wybierzesz proste spodnie lub wąskie, wybierz wydłużoną bluzkę, możesz z falbanką lub marszczeniami. Na tym zdjęciu należy podkreślić linię talii szerokim pasem.

Kształt jabłka lub owal jest uważany za najbardziej problematyczny, więc wybór ubrań dla niej jest bardzo trudny, ale całkiem realistyczny. Głównymi cechami tego typu są obecność wystającego brzucha, wspaniałej klatki piersiowej i szerokich bioder. Głównym problemem jest brzuch, który musi być ukryty, a robi się to przy pomocy kojącej bielizny. Warto również skupić się na głównej godności, piersiach, więc wybierając model, preferuj produkty z głębokim dekoltem.

Ale w tym drugim przypadku rodzaj liczb klepsydra (wyraźna talia), prawie każdy strój będzie wyglądał elegancko. Najważniejsze - podkreślić talię.

Jak widać, typy kobiecej sylwetki i ubrania dla nich powinny być w harmonii, a wtedy będziesz piękna i szczęśliwa.

typ i ubranie 1rodzaj ciała i ubranie 2typ i ubranie 3
rodzaj ciała i odzież 4rodzaj ciała i ubranie 5rodzaj ciała i odzież 6
typ i ubiór ciała 7rodzaj ciała i odzież 8rodzaj ciała i odzież 9