Wełna merynosowa jest naturalnym cienkim włóknem pochodzącym z owiec rasy Merynos. Popularność wełny od tego zwierzęcia tłumaczy się tym, że jest cienki i trwały. W związku z tym wszystkie produkty z wełny merynosowej są odporne na zużycie, a jednocześnie mają dobre właściwości termoregulacyjne.

Wełna merynosowa - właściwości

Każda wełna owcza ma właściwości lecznicze, ponieważ jest to naturalny materiał, który pochłania i neutralizuje wszystkie toksyczne substancje uwalniane potem. Jeśli chodzi o wełnę z merynosów, ta przędza, oprócz toksyn, pochłania wilgoć i dobrze się nagrzewa. Wełna z wełny Merino jest wyjątkowo odporna na zabrudzenia, ponieważ jej sprężysta struktura włókien odpycha brud, więc rzeczy są czyszczone przez potrząsanie.

Naturalne właściwości wełny merynosowej zapewniają uczucie komfortu podczas zimowego chłodu i letniego upału. Materiał ten jest aktywnie wykorzystywany jako wypełniacz do kocy, pod którym miło spać o każdej porze roku.

W warunkach wysokiej wilgotności wełna jest ogrzewana w wyniku egzotermicznych procesów zachodzących we wnętrzu włókien. A wełna merynosowa doskonale odpycha nieprzyjemne zapachy, dlatego jest szeroko stosowana podczas szycia spanie tekstylia - z nim w łóżku nie ma nadmiaru zapachu z powodu aktywności bakterii na ludzkiej skórze.

Kolejna użyteczna właściwość wełny owczej działa kojąco. Zgadzam się - bardzo miło jest wrócić do domu po trudnym i stresującym dniu i owinąć się miękkim kocem z wełny merynosa.

Ponadto, ten materiał stwarza po prostu niedopuszczalne warunki wzrostu bakterii ze względu na zawartość kreatyny we włosach. Odporny na wodę powstający na powierzchni włókien, odstrasza wszelkie owady.

Wyroby z wełny merynosów

Przede wszystkim wełna merynosowa jest szczególnie preferowana przed innymi materiałami do produkcji różnych produktów dla dzieci. Jest bardzo miękki, hipoalergiczny, niezależnie reguluje proces wymiany ciepła, dzięki czemu dziecko, które wciąż nie może narzekać na zimno lub przegrzanie, czuje się komfortowo.

Na drugim miejscu w popularności są koce i koce z wełny merynosów. Otaczają człowieka ciepłem i łagodnością, dzięki czemu zapominają o wszystkich problemach i zaspokajają zdrowy, głęboki sen.

Pościel z wełny merynosów jest również bardzo popularna. Przyczyny - hipoalergiczne, odpychające właściwości w stosunku do szkodliwych drobnoustrojów i bakterii, zawartość lanoliny w materiale, która zmiękcza i łagodzi skórę, pomaga organizmowi dobrze odzyskać podczas snu.

Produkty z wełny merynosów produkowane we Włoszech są dość dobrze znane: są to głównie koce, koce i narzuty na łóżka które sprawiają, że odpoczynek w kraju, w mieszkaniu jest niesamowicie wygodny. Nie są przetwarzane przez dodatkowe barwniki, więc pozostają przyjazne dla środowiska.

Jak prać wełnę merynos?

wełna merynosowa, co to jest 1

Umyj odzież z wełny Merino zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Ogólnie rzeczy z tego włókna nie są szczególnie podatne na zanieczyszczenie z powodu dobrych właściwości odpychających brud, a także ich zdolności do czyszczenia. Jest to możliwe dzięki specjalnej strukturze wełny merynosów. Tak częste mycie rzeczy z wełny nie jest konieczne. Po prostu muszą być okresowo wentylowane w wilgotnym powietrzu.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł wam lepiej zrozumieć właściwości wełny merynosowej i zrozumieć, co to jest. Zapraszam do zakupu produktów z tego pięknego materiału i cieszę się z procesu ich działania.