Pamiętając lata szkolne, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest forma, którą niewielu ludzi było zachwyconych jako dziecko. Uczniowie musieli nosić spodnie, marynarki, plisowane spódnice, bluzki lub sukienki, a na pewno pracownicy umysłowi. Styl szkolny zmieniał się z roku na rok, a sukienki z fartuszkami zastąpiono tradycyjnym połączeniem białego topu i czarnego dna. Jeśli jednak takie połączenie wydaje się bardzo nudne i brzydkie, dziś projektanci tworzą niesamowite kolekcje łączące klasykę, naiwność, szyk i elegancję.

styl szkolny 1styl szkolny 2styl szkolny 3

Styl szkolny dla dziewcząt

Jesień to świetny czas, aby pamiętać te wspaniałe chwile szkolnego życia i po raz kolejny zanurzyć się w nich z głową. Aby stworzyć obraz tak zwanej "właściwej dziewczyny", pomoże nie tylko sukienka w stylu szkolnym z białym kołnierzykiem, ale także spódnica w kształcie litery A lub plisowana, bluzka, kurtka. A jeśli dodasz do zestawu wysokie pończochy, dostaniesz zdjęcie z seksownymi notatkami.

Modny styl szkolny z przyjemnością spróbuj sam i gwiazdy świata. Ktoś zamienia się w dziewczynę z liceum na fotografię mody, a ktoś ubiera się w stylu preppy na świeckich imprezach. Na przykład amerykańska aktorka Emma Watson lubi nosić ubrania w stylu szkolnym.

Wiodące domy mody okresowo przypominają ten trend i tworzą niesamowite kolekcje. Tym samym globalne marki Valentino i Moschino wyróżniły się swoją szczególną wizją. Zbiory były nasycone przedmiotami szkolnymi, ale zupełnie od siebie różniły. Na pokazie marki Valentino projektanci zaprezentowali publicznie wizerunki pięknych uczennic, które były eleganckie i szlachetne. Czarne sukienki w stylu szkolnych mundurków ozdobiono białymi ażurowymi kołnierzykami i mankietami. I pomimo tego, że modele zostały wykonane w stylu minimalizmu, niezwykły krój i ciekawa lektura tego tematu nadała zdjęciom pewną oryginalność i tajemniczość.

Ale włoska marka Moschino wyróżniała się pompatycznością. Jasna kolekcja została wykonana w stylu angielskim z tradycyjnym Szkocka klatka . Krótkie spódnice, eleganckie sukienki z białymi kołnierzykami, surowe garnitury i marynarki z klapami. Wszystko to podkreślało angielski szyk i luksus.

styl szkolny 4styl szkolny 5styl szkolny 6
styl szkolny 7styl szkolny 8styl szkolny 9
styl szkolny 10styl szkolny 11styl szkolny 12