Jak się okazało, rozciąganie wełnianego swetra nie jest trudne. Czy myliście te ubrania w pralce? Oczywiście nie, ale możliwe, że w czasie pośpiechu omyłkowo wepchnęli ją tam. W rezultacie dostajemy sweter, który nadaje się tylko do założenia na lalkę. Ale okazuje się, że może wrócić do swojej poprzedniej formy.

Jak rozciągnąć sweter, jeśli jest mały, lub metoda numer 1

Musimy więc lekko zwilżyć przedmiot, spryskując go zwykłą wodą z butelki z rozpylaczem. Postępuje się tak ostrożnie i powoli zaczyna się rozciągać sweter. Musisz zacząć od małych sekcji i nie ciągnąć w różne strony, chwytając swoje ulubione ubrania za rękawy. Jeśli to konieczne, powtórz procedurę rozciągania. Następnie pozostaw do wyschnięcia, ale w żadnym przypadku nie trzymaj się linki do bielizny, w przeciwnym razie sweter ponownie zmieni swój kształt. Najlepszym rozwiązaniem do suszenia tego rodzaju odzieży jest pozioma powierzchnia suszarki do ubrań. Najważniejsze - mieć cierpliwość, a rezultat nie zajmie dużo czasu.

jak rozciągnąć wełniany sweter 1jak rozciągnąć wełniany sweter 2jak rozciągnąć wełniany sweter 3

Jak rozciągnąć nowy sweter z wełny lub metodę numer 2

W tej metodzie główną postacią będzie szampon lub odżywka do włosów. Tak więc, w pojemniku, w którym będziemy sweter w przyszłości, wlać ciepłą wodę. Tam dodajemy około jednej łyżeczki. szampon dla dzieci lub klimatyzatora, z którego nie korzystałeś przez dłuższy czas.

jak rozciągnąć wełniany sweter 4jak rozciągnąć wełniany sweter 5

Następnym krokiem jest zanurzenie swetra w pojemniku tak, aby był całkowicie pokryty wodą. Czekamy 30 minut, aż szampon lub odżywka zaimpregnuje produkt wełniany.

jak rozciągnąć wełniany sweter 6jak rozciągnąć wełniany sweter 7

Dostajemy sweter z mydlanej wody i płuczemy. Następnie zaczynamy rozciągać małe obszary odzieży. Ważna uwaga: ręce powinny być blisko siebie. Tylko w ten sposób praca będzie wykonana jakościowo. Ostatni etap - zaczynamy ponownie rozciągać sweter, ale tym razem odległość między dłońmi wynosi 20 cm, a następnie zawieszamy go tak, aby niezbędna część nadal się rozciągała (jeśli sweter zmniejszył się w kierunku podłużnym, należy go zawiesić na ramionach).

jak rozciągnąć wełniany sweter 8jak rozciągnąć wełniany sweter 9jak rozciągnąć wełniany sweter 10

Jak rozciągnąć wełniany sweter lub metodę # 3

Potrzebuje tylko czegoś ciężkiego, na przykład hantli ukochanego faceta. Tak więc, na początek, cały sweter, z wyjątkiem okolicy barku i szyi, powinien być zwilżony. Nie przekręcaj go, ale po prostu wyciągnij go na boki i w górę iw dół. Następnie umieść go na twardej powierzchni, rozciągając część, której rozmiar chcesz zwiększyć. Końcowy dotyk - połóż go na hantle.