Dżinsy są w garderobie każdej osoby. Będąc modne tylko wśród ludzi młodych, te jeansowe spodnie są obecnie najbardziej popularne. Różnorodność stylów i kolorów sprawia, że ​​jeansy są najbardziej poszukiwanymi ubraniami, wygodnymi i praktycznymi. Ale często zdarza się, że nowe spodnie, szczególnie te wąskie, odmawiają założenia po pierwszym praniu.

Dlaczego dżinsy mogą się zmniejszyć?

Nie od razu szukaj dodatkowych kilogramów i narzekaj na duży apetyt. To wcale nie wasza dodatkowa waga, ale fakt, że dżinsy mają skłonność do kurczenia się po praniu. Jeśli twoje spodnie mają mniejszą szerokość, to można je łatwo naprawić, ale ze zmienioną długością nic nie da się zrobić. Wybierając nowe dżinsy, kupując, zwracaj uwagę na zapas długości, rozważ możliwość natychmiastowego skurczenia się.

Przyczyną zmniejszenia rozmiaru dżinsów może być pranie w zbyt gorącej wodzie i używanie chemii gospodarczej. Denim nie lubi wody o temperaturze powyżej 40o, a sam proces powinien przebiegać tak szybko, jak to możliwe, więc nie należy moczyć dżinsów przez długi czas. Rzecz wykonana z naturalnych materiałów będzie siedzieć bardziej niż ta, w której zastosowano syntetyczne włókna.

W latach 80., jeśli dżinsy są małe, młodzi ludzie wspięli się do kąpieli w samych spodniach, a następnie osuszyli się na nich, nie usuwając ich. Oczywiście ta metoda daje pożądany wynik, ale ma znaczące wady. Po wyschnięciu tkanka zaczyna się ochładzać i istnieje ryzyko wystąpienia nieprzyjemnej choroby układu moczowo-płciowego lub powszechne jest złapanie przeziębienia z powodu hipotermii. Lepiej jest rozciągać dżinsy małych rozmiarów z żelazkiem i gazą. Po rozłożeniu wciąż wilgotnej rzeczy, i jak najdalej po rozłożeniu rąk w wymaganych miejscach, ostrożnie ukraść je przez gazy. Jest o wiele szybszy i łatwiejszy niż najpierw wciskanie w obcisłe spodnie, a następnie suszenie ich ciepłem własnego ciała.

Jak rozciągnąć dżinsy w pasie?

Główny problem, jeśli nie wiesz, jak rozciągnąć dżinsy w pasie. Najłatwiej jest je założyć leżąc. W takim przypadku płaski brzuch nie będzie przeszkadzał. Po założeniu upewnij się, że siedzisz, chodzisz, naciągasz dżins i przybierasz pożądany kształt. Oprócz tej metody można również prasować pas na noszach, prosząc o pomoc komuś z domu lub położyć dżinsy na małym mokrym ręczniku owiniętym wokół talii. Wygląda tak, czekając, aż zarówno ręcznik, jak i dżinsy są suche. Jeśli nie chcesz wędrować po domu w mokrych spodniach w oczekiwaniu na cud, możesz użyć oparcia krzesła lub innej poręcznej podpórki do rozciągnięcia paska. Po wyschnięciu paska dżinsowego w stanie rozciągniętym, wynik pozostanie, a ty będziesz mógł bez problemu założyć suchą już rzecz.

Nawet wiedząc, jak rozciągnąć dżinsy, nie powinieneś kupować rozmiaru, który wydaje się być "zbyt mały". Dzięki modom na obcisłe jeansy ryzykujesz, że nigdy nie będziesz kupował zakupionego przedmiotu, ponieważ pierwsze pranie zmniejszy go o jeden rozmiar. jeśli dżinsy są małe Wypróbuj kilka modeli i wybierz ten, który najlepiej siedzi na figurze. Nie zapominaj jednak, że przy stałym zużyciu tkanina "przyzwyczai się" do ciebie i ostatecznie za każdym razem usiądzie po myciu coraz mniej. Mimo trendów mody lepiej wybrać dżinsy bez nadmiernego dodawania włókien syntetycznych do tkaniny.

Noś dżinsy z przyjemnością i wybieraj mądrze. Odpowiedni rozmiar pozwoli ci uniknąć uciekania się do sztuczek na rozciągnięciu satynowego dżinsu za każdym razem po umyciu.