W świecie mody, tak jak w matematyce czy polityce, istnieją zasady i prawa, które są wymyślone z jakiegoś powodu. Musisz wiedzieć, na czym możesz polegać i do czego dążysz.

Prawa kompozycji w ubraniach

Harmonia w ubraniu jest jedną z najważniejszych zasad kompozycji obrazu. Piękny i atrakcyjny wygląd jest ściśle związany z harmonią wszystkich detali, w tym nie tylko odzieży i akcesoriów, ale także włosów, makijażu i biżuterii. Ogromne znaczenie ma styl, tekstura, kolory, drukuje i wystrój. Ale twój wygląd i charakter to główne ogniwo, które powinno być harmonijnie połączone ze wszystkim. Kompozycja w ubraniu to połączenie wszystkich elementów odzieży i akcesoriów w jedną całość. Istnieje centrum kompozycji, na które kładzie się szczególną uwagę.

Możliwe jest ułożenie środka kompozycyjnego pośrodku figury, tym samym zwracając uwagę na talię, biodra lub klatkę piersiową. Jeśli chcesz skupić się na dole, uzyskaj stały i podstawowy obraz. Ale osobliwy nakrycie głowy, oryginalna fryzura lub makijaż przywiązują wagę do twarzy, szyi i włosów.

Elegancki Audrey Hepburn zawsze starał się umieścić środek kompozycji u góry, przyciągając uwagę do ładnej twarzy. To pomogło jej w licznych kapeluszach i łukach. Ale słynna gwiazda filmowa Brigitte Bardo zafascynowała wszystkich stylowymi fryzurami. Legendarna "babette" jest nadal uważana za swoją wizytówkę.

Istnieją trzy zasady składu odzieży:

  1. Kontrast - gra z kombinacją kolorów, kształtów lub faktur. Na przykład, kontrastujące bloki kolorów pomogą ukryć błędy figur, a także nadać wyrafinowanie obrazowi. To samo dotyczy kombinacji różnych faktur (futro i aksamit, skóra i dżin). W każdym obrazie konieczne jest przestrzeganie praw dotyczących kombinacji kolorów w ubraniach.
  2. Podobieństwo ma miejsce, gdy cały zespół ubrań jest zbudowany w całości z jednej tekstury, nadruku, kształtu lub rozmiaru, lub powtórzenia jednego koloru.
  3. Nuance to subtelne przejście od kontrastu do podobieństwa. Podobieństwo między elementami wygląda bogato i elegancko.

Prawa mody

Wizualny wygląd osoby zawsze pociąga za sobą emocjonalny wpływ na innych. Piękna połowa ludzkości jest nie tylko tego świadoma, ale wykorzystuje ją również jako główną broń.

Zanim pośpieszysz, aby nauczyć się nowych trendów w modzie, powinieneś zadać sobie pytanie o swój indywidualny styl, niezależnie od tego, czy go masz. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, weź pod uwagę podstawowe prawa stylu:

  1. Wybrany styl powinien harmonijnie pasować do otaczającego Cię świata. Przede wszystkim dotyczy to twojej pracy i zawodu. Jeśli chcesz odnieść sukces, nie powinieneś lekceważyć istniejących zasad ubioru. Ale to nie znaczy, że musisz połączyć się z szarą masą! Musisz tylko nauczyć się wyglądać bardziej elegancko i wytwornie niż inni ludzie wokół ciebie.
  2. Przy pomocy ubrań powinieneś być w stanie wywołać odpowiednie skojarzenia. Na przykład przy pomocy garnituru możesz pokazać swoje poważne intencje dotyczące sytuacji lub problemu do rozwiązania, ale przy pomocy seksownej sukienki, aby uzyskać interesujące poglądy mężczyzn.
  3. Indywidualny styl to odkrycie twojego wewnętrznego świata, a nie naśladowanie kogokolwiek. Powinieneś czuć się komfortowo i swobodnie. Naucz się prezentować swoje zalety i ukrywać wady.
  4. Nie bój się eksperymentować! W ubraniach jest wiele stylów, więc możesz być pracowitą kobietą w pracy, a wieczorem możesz być efektowną lwicą. I nikt nie zabrania wam dzisiaj próbować naśladować agresywnego rockera, a jutro romantyczną młodą damę. Najważniejsze, że wszystko było odpowiednie i dynamiczne.

Nie powinieneś zapamiętywać tych zasad, musisz tylko zrozumieć siebie i znaleźć coś indywidualnego i wyjątkowego! Powodzenia!

Prawa stylu w ubraniach 1Prawa stylu w ubraniach 2Prawa stylu w ubraniach 4
Prawa stylu w ubraniach 5Prawa stylu w ubraniach 3Prawa stylu w ubraniach 7
Prawa stylu w ubraniach 8Prawa stylu w ubraniach 9Prawa stylu w ubraniach 6