Dobór odzieży dla figury "gruszka" ma swoją własną charakterystykę, ponieważ taka liczba oznacza rozszerzanie się formularzy w dół. Innymi słowy, ramiona są już biodrami, dlatego talia dobrze się wyróżnia. Najważniejsze w tych formach, aby ukryć szerokie biodra, a zatem trzeba skupić się na ramionach.

Ubrania dla figury gruszy

Wybierając ubrania, pamiętaj, że style prostokątne nie są odpowiednie, ponieważ sprawiają, że postać jest bardziej masywna. Aby wyrównać proporcje ciała, konieczne jest zrównoważenie barków i bioder. Aby to zrobić, używaj poduszek naramiennych nie tylko do kurtek, ale także do sukienek i bluzek. Modele figury gruszki powinny mieć szerokie dekolty i kołnierze, które również optycznie powiększą ramiona. Zwróć uwagę na przekrój ukośny, a także różne wykończenia w kontrastowych kolorach na kieszeniach na piersi. Idealną opcją byłby głęboki dekolt w szpic i te same obroże. Szeroki pas w jasnych odcieniach pomoże optycznie powiększyć piersi. Również proporcje można wyrównać za pomocą stylów dla figury "gruszka", które są przykryte biodrami i mają stopniowe rozszerzanie w dół.

Styl ubioru dla figury "gruszka"

Jeśli masz taki kształt, możesz nadal tworzyć swój własny, niepowtarzalny i modny styl. Oprócz stylów należy położyć nacisk na akcesoria. Możesz więc podkreślić szyję i klatkę piersiową, wkładając broszki, wzorzyste szaliki i łańcuszki. Pamiętaj, że biżuteria powinna mieć miękki kształt z zakrętami, na przykład naszyjniki z pereł. Wybierając ubrania na figurze "gruszka", zwróć uwagę na sukienkę z naciskiem na górną część ciała. Mogą to być nie tylko głębokie cięcia, ale także rękawy-latarnie, zastosowanie różnych dekoracji na części piersiowej, mianowicie falbany, falbanki, draperie. Szerokie paski doskonale dopasowują również proporcje góry i dołu. Nawiasem mówiąc, w stosunku do dna, powinien on mieć postać słońca lub trapezu. Takie ubrania dla figury gruszki, takie jak spódnice i spodnie, powinny mieć niski stan. Spódnice, podobnie jak w sukienkach, powinny rozszerzać się w dół.

ubrania dla figury gruszki 1ubrania dla figury gruszki 2ubrania dla figury gruszki 3
ubrania dla figury gruszki 4ubrania dla figury gruszki 5ubrania dla figury gruszki 6
ubrania dla figury gruszki 7ubrania dla figury gruszki 8ubrania dla figury gruszki 9