Ogólnie rzecz biorąc, nie zaleca się zakupu butów, w których początkowo czujesz się niekomfortowo. Ale czasami zdarza się, że niewiarygodnie lubisz buty, a są one o połowę mniejsze niż potrzebujesz. W takim przypadku trudno będzie się oprzeć, zwłaszcza jeśli buty są naprawdę sprytne i są, by tak rzec, przedmiotem swoich marzeń i pragnień. Ale czasami po prostu nie możesz poczuć, że buty są zbyt ciasne. Zdarza się, że podczas dopasowywania siedzącego wydaje się, że buty idealnie pasują do nogi, a nawet gdy przechodzisz przez sklep, czujesz się całkiem komfortowo. Ale w końcu, kiedy buty są już kupione i po raz pierwszy założone na spacer lub imprezę, okazuje się, że są bezlitośnie zmiażdżone. Zastanówmy się więc, co zrobić, jeśli buty są napięte i jakie są sposoby na naprawienie tego?

Potrząsanie nowymi butami - co robić?

Metoda pierwsza. Jeśli buty są zbyt ciasne, możesz pomóc najczęstszemu alkoholowi medycznemu. Oczywiście do tych celów możesz też wykorzystać wódkę, ale alkohol nadal pomaga lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, weź butelkę z alkoholem i, używając waty lub palców, zastosuj ją swobodnie na wewnętrznej stronie butów. Następnie nosić grube wełniane skarpety lub kilka par cienkich i buty na górze. Bądź podobny do nich w ten sposób dookoła domu przez dwadzieścia minut, maksymalnie pół godziny. Należy jednak od razu zauważyć, że w ten sposób buty są noszone dość szybko i mocno, a więc nie przesadzaj, ponieważ w rezultacie buty, które pieklisz, mogą stać się zbyt duże, co niestety nie może być poprawione.

Drugi sposób. Jeśli jesteś zbyt ciasny skórzane buty wtedy najlepszym sposobem na ich dystrybucję jest ich ogrzanie. Do tego potrzebna jest suszarka do włosów, a także grube wełniane skarpety. Załóż na stopy pierwsze skarpetki, a następnie buty. Następnie włącz suszarkę do włosów i odpowiednio podgrzej buty, szczególnie w najbardziej problematycznych miejscach (najczęściej buty są zbyt ciasne, aby je nosić, w kości lub w pobliżu pięty). Nie wyjmuj butów, dopóki nie są całkowicie zimne. Oznacza to, że pożądane jest spędzić w nich co najmniej piętnaście minut.

Trzeci sposób. Gazeta może być świetną pomocą w walce z wąskimi butami. Rozerwij kilka gazet na małe kawałki i zmocz je, a następnie dokładnie włóż buty tą masą. Zrób to ostrożnie, wkładając jak najwięcej papieru do butów. Następnie pozostaw buty do wyschnięcia w sposób naturalny. Nie ma suszarki do włosów ani gorących baterii. W ciągu jednego dnia zapomnisz, że te buty były dla Ciebie zbyt wąskie.

Czwarta metoda. Zmocz ręcznik frotte w gorącej wodzie i zawiń go w buty. Wskazane jest, aby zrobić to późnym wieczorem, aby zostawić buty na noc. Rano wystarczy je założyć i chodzić po domu, czekając, aż buty całkowicie wyschną.

Piąty sposób. Co zrobić, jeśli masz obcisłe zamszowe buty? Zamoczenie zamszu nie jest pożądane, ponieważ istnieje jeden bardzo wygodny i nietypowy sposób na rozciąganie takich butów. Napełnij plastikową torebkę wodą tak, aby pasowała dokładnie do twoich butów. Następnie włóż buty z torbami do zamrażarki na noc. Jak wiadomo, woda zamarzła co zrobić, jeśli buty są napięte 1 Stan zwiększa objętość, bo do rana Twoje buty będą idealnie rozciągnięte.

Szósty sposób. Możesz użyć specjalnych sprayów lub pianek, które zmiękczają buty. Zasada działania jest w zasadzie taka sama jak w przypadku alkoholu. Zastosuj produkt do obszarów problematycznych, załóż skarpetki, załóż buty i połóż je wokół domu, aż stanie się całkowicie suchy, czyli godzinę na podłodze. Kup ten spray lub piankę w specjalnym sklepie obuwniczym.

Metoda siódma. I na koniec, jeśli buty są ciasne i musisz coś zrobić, ale sam nie chcesz się tym przejmować, możesz zwrócić się do mistrza, który rozprostuje buty specjalnymi klockami.