Prawie nikt nie będzie się sprzeczał z koniecznością ostrożnego wyboru rozmiaru butów - ponieważ chodzenie zarówno w małych, jak i za dużych butach jest równie niewygodne. Ale czasami zdarzają się sytuacje, w których po prostu nie można odmówić zakupu pary, która Ci się podoba, ale pozostaje w jednym rozmiarze - tylko o połowę mniejszym lub większym od twojego zwykłego rozmiaru. W tym artykule powiemy Ci, co zrobić, jeśli buty spadną z nóg.

Dlaczego buty spadają z pięty?

Powody, dla których buty spadają z nogi (obcasy), może kilka - niewłaściwy rozmiar butów, bardzo gładkie (śliskie) rajstopy, nieodpowiednie do podnoszenia buta. Bardzo trudno jest podnosić buty dla dziewczynek o wąskich stopach - standardowe buty, które pasują na długość, okazują się zbyt szerokie i po prostu wiszą na nogach.

Jak upuścić buty?

Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tym problemem. Najprostszym i najbardziej niezawodnym rozwiązaniem jest przeniesienie go do mistrza, aby dopasować ulubioną parę do wielkości i objętości nóg. Ale taka procedura może kosztować dużo i nie nadaje się do tanich butów - nie ma sensu przepłacać za dopasowanie więcej niż koszt samego buta.

Jeśli są buty z zamkniętymi palcami, nie powinno być żadnych problemów z dużym rozmiarem - możesz po prostu włożyć bawełnianą kulkę w nos buta. A jeszcze lepiej - kup specjalne antypoślizgowe wkładki silikonowe w butach.

Zdarza się również, że buty idealnie do ciebie pasują, ale kiedy chodzisz, stopa zsuwa się w dół. W tym przypadku będziesz również potrzebował silikonowych wkładek, zakładek lub specjalnych wąskich pasków do przyklejenia na paskach.

co zrobić, jeśli buty odpadną 1

Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar samych butów, namocz je ciepłą wodą i pozostaw do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. To powinno "ściągnąć" materiał i trochę zmniejszyć buty. Ale bądź ostrożny - takie eksperymenty mogą uszkodzić buty. Nigdy nie osuszaj butów w pobliżu akumulatorów lub innych źródeł ciepła.

Ważne w graniu redukującym jest gra, a wybór rajstop - gładkich pończoch i rajstop może powodować poślizg, ale pończochy W siatce lub we wzorniku objętościowym, dobrze trzymają buty i mogą pomóc w pozbyciu się problemu spadających butów.