Z prawej strony standard kobiecości można nazwać postacią "klepsydry" - jest to ideał wielu stylistów próbujących wizualnie przynieść sylwetkę kobiety. Ten typ figury charakteryzuje się wyraźną talią, biodrami i ramionami o tej samej szerokości, a obwód klatki piersiowej jest równy obwodowi bioder (notorycznie 90-60-90 właśnie stąd).

Kobieca postać klepsydry

Rodzaj figury klepsydry można słusznie uznać za idealny, więc odzież powinna podkreślać twoje naturalne formy i nigdy nie spotkasz się z problemem wizualnej korekty proporcji ciała.

Zastanówmy się, niż trzeba prowadzić, wybierając styl i style ubrań dla typu postaci "klepsydra":

  1. Podkreślać talię. Ścisłe spódnice z zawiniętą talią, sukienki z paskiem lub pasem, obcisłe sukienki z bluzkami i bluzeczkami doskonale sobie z tym poradzą.
  2. klepsydra rysunek 1klepsydra rysunek 2klepsydra rysunek 3
  3. Obserwuj harmonię góry i dołu. Wybierając kombinację górnej i dolnej części garderoby, zwróć szczególną uwagę na to, że ubrania nie są przeładowane - jest mało prawdopodobne, że będziesz miał na sobie kurtkę, która wizualnie zwiększa objętość ramion.
  4. klepsydra rysunek 4postać klepsydry 5figura klepsydry 6
  5. Delikatnie podkreśl kobiecość form. Dla figury klepsydry można wybrać wąską spódnicę na biodrach, obcisłe swetry i koszule. Należy jednak unikać nadmiernego dopasowania stylów.
klepsydra rysunek 7klepsydra rysunek 8klepsydra rysunek 9

Wybór odzieży dla postaci kobiecej postaci klepsydry

Wielu ludzi dąży do takiego ideału, jednak odzież, która umieszcza niewłaściwe akcenty, może natychmiast zrujnować harmonię kształtów ciała. Zastanówmy się, które style powinny być preferowane i jak podkreślić kształt klepsydry:

Wybierz górę. Szukaj ciasno dopasowanych bluzek, podkolanówek, bluzek, ale ważne, żeby nie było zbyt ciasno - w takim przypadku skrzynia będzie wyglądać zbyt masywnie. Nie zaleca się noszenia skarpet kolanowych, a także luźnych bluzek i bluzek bez akcentu w talii. Idealny może być nazywany stylem z dekoltem w szpic, z zapachem na piersi lub z wiązaniami na szyi. Bądź ostrożny z rękawami - jeśli wizualnie powiększysz wierzch, stwórz równowagę z puszystym dnem.

klepsydra rysunek 10klepsydra rysunek 11figura klepsydry 12

Piękne sukienki dla kobiecej sylwetki klepsydry. Nie będzie trudno wybrać sukienkę dla rodzaju figury klepsydry. Najważniejsze - unikaj luźnych i szerokich modeli i nie zapominaj o mocnym akcencie w talii. Modelki będą wyglądać piękną sukienkę z zapachem na piersi, wolną spódniczką.

klepsydra rysunek 13klepsydra rysunek 14postać klepsydry 15

Także dla kobiety o kształcie klepsydrowym suknia w kształcie litery A byłaby świetną opcją, ze zestresowaną talią i płytkim nacięciem.

klepsydra rysunek 16postać klepsydry 17klepsydra rysunek 18

Na uroczystych imprezach i imprezach można preferować dopasowane sukienki, delikatnie podkreślając kształt kobiecego ciała.

klepsydra rysunek 19klepsydra rysunek 20postać klepsydry 21

Spódnice w stylu klepsydry. Ulubiony styl każdego może być swobodną opcją dla tego typu postaci. spódnica ołówkowa , łatwo dopasowujący, ale nie ograniczający konturów bioder.

postać klepsydry 22klepsydra rysunek 23klepsydra rysunek 24

Bardziej wyrafinowaną opcją może być spódnica tulipana, podkreślająca talię. Należy jednak podchodzić z ostrożnością - niektóre style wizualnie zwiększają biodra.

klepsydra rysunek 28klepsydra rysunek 29klepsydra rysunek 30

Latem lekka spódnica z miękkimi zasłonami, pod warunkiem, że talia jest podkreślona paskiem, jest doskonałym rozwiązaniem na plażę lub spacery.

klepsydra rysunek 25klepsydra rysunek 26postać klepsydry 27

Spodnie dla figury klepsydry. Najbardziej niezawodna będzie wersja klasyczna - strict proste spodnie .

klepsydra rysunek 31klepsydra rysunek 32klepsydra rysunek 33

Jeśli chodzi o dżinsy dla figury "klepsydry", należy tutaj unikać tradycyjnej wersji zwężanych modeli - stańmy się najlepiej dopasowanym kloszem.

klepsydra rysunek 34klepsydra rysunek 35figura klepsydry 36

Alternatywnie można wykonać ruch rycerski, wybierając styl flary z uda, znany jako palazzo.

klepsydra rysunek 37klepsydra rysunek 38klepsydra rysunek 39

Należy jednak pamiętać, że kobiety o ścisłym typie sylwetki nie są tak naprawdę liczne, przeważnie kobiety z pięknej połowy mają mieszane typy - "klepsydry to gruszki", gdy szerokość bioder jest większa niż szerokość ramion, lub "klepsydra to trójkąt" , jeśli, przeciwnie, ramiona są szersze niż biodra. W takim przypadku radzimy również zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi rodzaju sylwetki.