Koncepcja ubioru, która dla niektórych osób pozostaje czymś odległym i niezwykłym, stopniowo wkracza w nasze życie. Nie będzie niepotrzebne zapoznanie się z tym, co oznaczają napisy w zaproszeniach, aby nie znaleźć się w niezręcznej sytuacji, stając się białym krukem podczas uroczystego wydarzenia. Najczęstszym ubiorem jest czarny krawat (czarny krawat), którego tłumaczenie mówi samo za siebie. "Czarny krawat" to coś oficjalnego, surowego, uroczystego. Styl czarnego krawata jest czasami nazywany Tuxedo, co oznacza "smoking" lub w skrócie WT. Nie myśl, że tylko mężczyźni mogą ubierać się w podobnym stylu. W przypadku kobiet obowiązuje również ten ubiór. W przeciwieństwie do najsurowszych kod ubioru który jest białym krawatem, czarny krawat oznacza wyjście w formalne, ale wieczorowe sukienki. Nie chodzi o królewskie przyjęcia, ale o wieczorne przyjęcia, wycieczki do teatru, ceremonie weselne.

Rodzaje czarnego krawata dress code

Ze wszystkich istniejących rodzajów tego ubioru czarny krawat jest najbardziej rygorystyczny, ale nadal wskazuje na to, że sytuacja na imprezie nie będzie zbyt uroczysta i pompatyczna. Ten typ czarnego krawata dla kobiet oznacza, że ​​sukienka powinna być koktajlowa, elegancka lub wieczorowa, ale nie fantazyjna. Pierwszeństwo powinny mieć modele na podłodze o bezpośredniej sylwetce, wykonane z satyny, jedwabiu lub aksamitu. Minimalny wystrój lub jego brak są mile widziane.

Czarny krawat1 kod ubioruDress code black tie2Dress code black tie3

Opcjonalne podgatunki w czarnych krawatach to kostiumy, które najczęściej można spotkać w gwiazdach Hollywood podczas różnych prestiżowych ceremonii rozdania nagród filmowych, podczas premier i wydarzeń towarzyskich. Ten rodzaj zaproszonego czarnego krawata charakteryzuje się niższymi wymaganiami. Więc sukienki, które wchodzą pod czarny strój opcjonalny strój powinny być po prostu inteligentne. Rodzaj tkaniny, krój, długość nie ma znaczenia. Najważniejsze, że obraz był świąteczny i uroczysty. Nawiasem mówiąc, w tym typie dress code surowego garnitury damskie zbyt mile widziane.

Czarny dress4 dress codeCzarny dress5 kod ubioruCzarny dress6 kod ubioru

Cóż, najbardziej darmowym i oryginalnym typem czarnego krawata, w którym można nosić torebki, biżuterię, biżuterię, a nawet ekstrawaganckie dodatki, jest kreacyjny czarny krawat. Tkaniny z modnymi nadrukami, prostym krojem, eksperymentami z geometrią w kolorach - kobieta może sobie pozwolić na wszystko, by wyglądać atrakcyjnie i jednocześnie wygodnie.

Czarny krawat7 kod ubioruCzarny krawat8 kod ubioruCzarny dress9 dress code
Trendy w modzie

W każdym sezonie projektanci mody prezentują w nowych kolekcjach niezwykle piękne modele strojów wieczorowych. Oczywiście, aby przestrzegać czarnego krawata, nie ma potrzeby ograniczać się do surowych i nudnych strojów. Możesz wybrać przepiękną sukienkę, w której stanik obszyty jest koronką, spódnica uszyta z wielowarstwowego tiulu. Interesujące modele z bogatym wykończeniem, umiejętnym haftem, placerami i koralikami rhinestone.

Wolisz wyglądać bardziej powściągliwie? W wieczorowej sukience z dużymi miękkimi falbankami, uznanym trendem zaproponowanym przez Balenciagę, łatwo to osiągnąć. Kobiece podkreślenie linii ramion, brzegów czy stanika sprawiają, że te nierzucające się w oczy i delikatne elementy dekoracyjne tworzą efekt lekkości.

Nie mniej skutecznie w ramach czarnego krawata strój wyglądają otwarte ramiona kobiet. W sukience o swobodnym kroju bez połowy długości paska na ramię nie ma szansy na niezauważenie!

Jeśli chodzi o kombinezony do spodni, to stylowe rozwiązanie w postaci spodni 7/8 w połączeniu z krótkim smokingiem i eleganckim topem sprawią, że będzie wyglądał fascynująco i oryginalnie. Ten strój wygląda szczególnie imponująco w kolorze złotego liścia.

Dress code black tie10Dress code black tie11Czarny krawat12 kod ubioru
Czarny krawat13 kod ubioruCzarny krawat14 kod ubioruDress code black tie15