Czy jesteś odnoszącą sukcesy kobietą biznesu, która podąża za modą i stara się wyglądać stylowo i gustownie? W takim razie nikt nie powinien być świadomy faktu, że w sposobie prawidłowego ubierania się istnieje pewna liczba określonych zasad i są one nazywane ubiorem, co w tłumaczeniu oznacza "kod odzieżowy".

Krój kobiecy biznesu nie jest jednolity, ponieważ odzież dobierana jest ściśle indywidualnie, zgodnie z przepisami obowiązującymi w firmie, a najczęściej zależy od sfery interesów przedsiębiorstwa. Jeśli ludzie kreatywnych zawodów mogą sobie pozwolić na noszenie ekstrawaganckich ubrań w służbie, to kobiety zaangażowane w przedsiębiorczość i pro-biznesowe firmy są zobowiązane do przestrzegania stylu biznesowego.

W szanujących się firmach ubiór biurowy wyraźnie określa, że ​​nie możesz przyjść do pracy w tych samych ubraniach dwa razy z rzędu. I tak każdy pracownik musi mieć w swojej szafie co najmniej trzy wersje garnituru, pasujące do siebie w kolorze i stylu.

Kodeks odzieży pokazuje stan firmy i stanowi kontynuację kultury korporacyjnej, a także część marki. Na zachodzie duże firmy mają bardzo surowe wymagania dotyczące ubioru.

Typowe ograniczenia obejmują:
 • szorty;
 • mini-spódnice;
 • głębokie rozszczepienie;
 • odzież wykonana z przezroczystych tkanin;
 • szczyty, które otwierają żołądek;
 • odzież sportowa;
 • niskie spodnie;
 • klapki.

Podczas gdy korporacyjny kod odzieżowy znajduje się głównie w bankach i restauracjach, ale najwyraźniej wielu liderów renomowanych organizacji przyjmie zasady dotyczące ubioru. Dziś odzież w stylu biznesowym staje się modna, a nawet przepisywana w umowach o pracę.

Garnitur ze spódnicą, która pasuje ciasno i ma długość tuż nad kolanami, jest częstym ubiorem kobiecej odzieży firmowej. Musi być kilka takich garniturów. Zapewnione są także kombinezony do spodni, uzupełnione sweterek i bluzek. Nawet w upale jest niedopuszczalny wygląd w biurze bez rajstop.

Zwykle styl biznesowy jest obserwowany od poniedziałku do czwartku. W piątek i na różnych imprezach firmowych dopuszcza się pojawianie w nieformalnych ubraniach.

Styl korporacyjny - to podstawa, podamy inne warianty modnych strojów:

Formalna, pełna sukienka - poleca noszenie balowej sukni.

Półformalne, palenie - mówi, że sukienki koktajlowe są konieczne w ciągu dnia, a eleganckie i eleganckie kostiumy są pożądane wieczorem.

Nieformalne to tylko garnitur biznesowy.

Smart casual:

 • możliwość noszenia spódnicy lub spodni w komplecie z golfem lub bluzką, można również użyć jeansów;
 • Możesz zmienić ubrania w sweter, kurtkę i kurtkę, jako dodatek, możesz założyć pasek, z ozdobników mieszczących nie-rozgarnięte kolczyki;
 • buty powinny być zamknięte, noszone na pończochach, rajstopach lub skarpetach.
 • Business casual, Country Club - spodnie Capri z polo lub spodenkami są polecane, a także spodnie tekstylne.

W dress code business woman jest bardzo ważne kolory. W zimie lepiej jest nosić niebieski, oliwkowy i szary, połączenie czerni i bieli lepiej jest użyć na specjalne okazje. Beżowe i jasnoszare kolory doskonale nadają się na ciepłe pory roku. W garniturze nowoczesnej kobiety nie należy łączyć więcej niż trzech kolorów.

Jeśli chodzi o strój dla obuwia, klasyczny jest najlepszy, z niskimi obcasami, obcasy i palce muszą być zamknięte. Kolory są zalecane czarny, szary, brązowy i beżowy.

Porozmawiajmy o kodzie firmowym tej jesieni

Ubiór biurowy

Biznesowa sukienka w tym sezonie jest reprezentowana przez garnitury w różnych stylach, w szczycie popularności jest styl lat czterdziestych. Te kostiumy składają się z lakonicznego kroju dopasowanej marynarki i prostej spódnicy. Skala kolorów jest czarna, niebieska i szara.

Kostiumy w stylu militarnym zyskują popularność tej jesieni. Są to ostre linie z klapami, szelki, metalowe guziki w dwóch rzędach. Kolorystyka takich garniturów - oliwkowa, czarna, khaki, ciemnozielona, ​​brązowa.

Biznesowe trzyczęściowe garnitury w stylu męskim nadal pozostają aktualne, ale kostiumy są na czele w stylu romantyczno-kobiecym.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci zachować wszystkie zasady dotyczące ubioru, a jednocześnie pozostanie modny i stylowy, a także pozwoli uniknąć kłopotliwych sytuacji związanych z wyborem ubrań!

Życzymy udanych zakupów!