Aby odnieść sukces w biznesie, ważne jest nie tylko posiadanie pewnej wiedzy i umiejętności w swojej dziedzinie, ale także umiejętność stosowania sprawdzonych metod psychologii. Jeden z nich można nazwać wyzwalaczami psychologicznymi. Sugerujemy zrozumienie, wyzwalacza - co to jest i jak należy go stosować.

Co oznacza wyzwalacz?

Psychologia wpływów mówi o tym, co znaczy wywoływać. Przez ten termin rozumiemy całość określonych metod kontrolowania odbiorców. Z angielskiego oznacza "wyzwalacz". Innymi słowy, wszystko, co wyzwala osobę do określonego działania, nazywa się wyzwalaczem. Takie techniki mogą wpływać na osobę na poziomie podświadomości i sprawić, że wykonają pożądane czynności. Spust w biznesie jest szczególnie skuteczny. Może to być wypełnienie formularza rejestracyjnego, dokonanie płatności, wykonanie połączenia i tak dalej.

Trigger in Psychology

Eksperci twierdzą, że wyzwalaczem psychologii są automatyczne reakcje behawioralne ludzi, powstające w odpowiedzi na drażniące. Wyzwalacze psychologiczne mają swoje własne cechy. Przykładem może być sytuacja, w której dana osoba musiała być świadkiem sytuacji wyjątkowej. Pierwszą reakcją, jaką osoba doświadcza podczas wypadku, jest strach lub strach przed pojawieniem się bodźca dźwiękowego. Mogą to być ludzie krzyczący lub hałas samochodowy. Kiedy człowiek przychodzi do siebie, ogarnia go smutek lub odmienna reakcja barwna.

co znaczy wyzwalacz

Spust w marketingu

Reklamodawcy wiedzą, że wyzwaniem w reklamie jest zbadanie zachęt i powodów, które skłoniły kupujących do wykonania określonych działań w witrynie. Odpowiada na pytanie, dlaczego dana osoba zdecydowała się kupić, a nie inny produkt, dlaczego dokonał dzisiaj zakupu, a nie miesiąc później. Przeanalizuj wszystkie te czynniki, wyzwalaczy marketingu. Uruchamiaj transakcje marketingowe z badaniem czynników zewnętrznych, które wpływają na popyt klientów.

Przykładem jest sezonowość sprzedaży niektórych produktów. Ten rodzaj marketingu ma swoje specjalne narzędzia. Jeden z nich - specjalne litery-wyzwalacze, które powinny być specjalistami. W nich każdy potencjalny konsument tworzy spersonalizowane oferty specjalne, które są opracowywane na podstawie badań zachowań konsumenckich. Przy odpowiednim podejściu takie listy mogą dać pozytywne rezultaty.

Wyzwalacze psychologiczne

Nawet początkujący biznesmen powinien wiedzieć, że wyzwalacz psychologiczny jest tak szczególnym wyzwalaczem, który wywołuje jakąś reakcję psychiczną u danej osoby, a jednocześnie wyzwala nieodparte pragnienie dokonania określonego działania. Zadając pytanie, spust - co to jest, należy zwrócić uwagę na książkę Roberta Chaldiniego "Psychologia wpływu". Autor mówi o nim, tak jak o pewnym mechanizmie, za pomocą którego można wywierać wpływ na każdą osobę. W reklamie wyzwalacze są używane do różnych emocji:

 • strach;
 • litość;
 • szczęście;
 • lęk.

W psychologii termin ten jest używany do opisu reakcji behawioralnych danej osoby. Wiele osób interesuje się tym, czym jest wyzwalacz psychologiczny, co to pojęcie oznacza i jak z niego efektywnie korzystać. Jest to pewne wydarzenie lub działanie, które automatycznie wywołuje reakcję. Innymi słowy, konkretna sytuacja lub działanie może automatycznie spowodować, że automatycznie zareaguje na nią w ten sam sposób. To wydarzenie będzie wyzwalaczem.

psychologiczne wyzwalacze

Trust Trigger

Każdy współczesny biznesmen posiada własną stronę internetową i zna pojęcie wyzwalacza. Dlaczego odwiedzający musi Ci zaufać i wybierać spośród wielu ofert? Jeśli reklamujesz swoje własne usługi lub produkty na stronie, możesz:

 1. Miejsce dyplomy, nagrody, zalety.
 2. Pozostaw pozytywne opinie od wdzięcznych klientów.
 3. Skorzystaj z czatów i porad online.
 4. Skonfiguruj formularz opinii zwrotnej.

Wyzwalacze handlowe

Aby sprzedawać towary i usługi, ważne jest nie tylko wytwarzanie produktów o wysokiej jakości i bycie najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie. Ważną rolę odegra różnorodność technik psychologicznych. O tym, że wyzwalacz - najlepszy sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów, nawet początkujący powinni wiedzieć. Wśród skutecznych wyzwalaczy sprzedaży:

 1. Wyjątkowość . Potencjalni klienci muszą wiedzieć, który produkt jest sprzedawany i czy można go kupić.
 2. Zrób wszystko dla klienta . Osoba jest leniwym stworzeniem, dlatego jeśli zaproponuje mu kalkulator do obliczania kosztów i minimalnej liczby pól w formularzu zamówienia, będzie więcej szans, że dana osoba skorzysta z tej oferty.
 3. Pojęcie herdness . Innymi słowy, jeśli potencjalny nabywca wie, że produkt ten został już zakupiony przez wiele osób, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie chciał dokonać zakupu lub skorzystać z usługi.