Decydując się na zakup płaszcze musisz jasno określić cele, dla których chcesz je założyć i jaki efekt chcesz osiągnąć. W końcu futro może stać się uniwersalną opcją na kilka zim, ciepłe ubrania i luksusową odzież, podkreślając status. Odpowiadając na to pytanie łatwiej będzie określić, który płaszcz lepiej wybrać na zimę. Aby zakup był świadomy, potrzebujesz niewielkiej kontroli wśród wszystkich produktów i zapoznasz się z wyborem właściwego futra.

Jakie futro wybrać futro?

Eksperci nie wydają jasnych zaleceń dotyczących wyboru futer. Istnieją tylko niektóre cechy, które odpowiadają konkretnemu rodzajowi futra:

  1. Właściwości ocieplające. Największy transfer ciepła obserwuje się przy futro z lisów i mouton. Dylematy "jak wybierać" nie powinny tu powstać. Te dwa rodzaje futra są uważane za najbardziej odporne na zużycie i praktyczne.
  2. Kategoria cenowa. Najdroższe i egzotyczne produkty wykonane są z szynszyli i sable, więc jak wybrać futro z tego rodzaju materiału? Początkowo zwracaj uwagę na cenę. Produkt szynszyli nie będzie kosztować mniej niż 5000 USD, a cena za sable będzie jeszcze wyższa. Różnica w kosztach wynika z faktu, że płaszcz z sable jest bardziej wytrzymały i nie podlega erozji.
  3. Termin, w którym płaszcz jest kupowany. Najwięcej skarpet to płaszcze ptactwa wodnego. Jak wybrać futro z nutrii, bobra lub wydry? Konieczne jest dokładne zbadanie wszystkich szwów, spojrzeć po złej stronie. Futro musi być gładkie i błyszczące. Pamiętaj, że futro z nutrii przetrwa 5 sezonów, wydra - 20 i bobry 18.
  4. Łatwość. Pamiętaj, że istnieją dość ciężkie rodzaje futra, takie jak lis polarny, wydra, astrachańskie futro. Najłatwiejszy jest gopher i królik. Zanim wybierzesz futro królika, musisz trzymać rękę na futrze. U królików oś futra jest miękka i elastyczna.
  5. Moda na futro. Chcesz być modny? Wtedy nie pozostaje nic, jak wybrać futro z karakuła lub srebrnego lisa. Tego typu futra od kilku sezonów błysnęły na wybiegach mody i wygląda na to, że wkrótce stracą na znaczeniu.

Jeśli sam zdecydujesz, jaki futerał wybierzesz, spróbuj nie pomylić się ze stylem i kolorami. Tak więc, jeśli jesteś kobietą biznesu i spędzasz dużo czasu prowadząc samochód, możesz pozwolić sobie na lekkie futro o dowolnej długości. W końcu efekt ocieplenia dla ciebie nie jest bardzo ważny, a prowadzenie samochodu powinno przede wszystkim być wygodne. A jeśli aktywnie się przemieszczasz i nie masz samochodu, lepiej weź futrzany płaszcz z ciepłego futrzanego wyglądu. Wygląda cudownie i będzie ciepło w przypadku ekstremalnego przeziębienia.

Jak wybrać odpowiedni futrzany płaszcz 1Jak wybrać płaszcz 2Jak wybrać płaszcz 3
Jak wybrać odpowiedni płaszcz 4Jak wybrać płaszcz 5Jak wybrać odpowiedni futro 6
Jak wybrać odpowiedni płaszcz 7Jak wybrać odpowiedni płaszcz 8Jak wybrać odpowiedni płaszcz 9