Z pewnością wielu ludzi miało taką sytuację: próbowaliście ładnych butów w sklepie i, po odwróceniu się przez kilka minut w lustrze, z radością je kupili, i nosząc nową rzecz do pracy z horrorem zdawali sobie sprawę, że buty oczywiście nie są w rozmiarze. Przyczyną może być wiele czynników: obrzęk stóp, nieregularny but lub niewielka rozbieżność w wielkości. W każdym razie jest za późno, aby zwrócić zakup, a Ty też lubisz buty. Jak nosić wąskie buty do rozmiaru, którego potrzebujesz? O tym poniżej.

Jak nosić cienkie skórzane buty?

Główną zaletą naturalnego materiału jest to, że w końcu się zużywa i przybiera postać stopy. Jeśli chcesz jak najszybciej założyć nowe skórzane buty, możesz skorzystać z takich ludowych metod:

  1. Frost. Weź szczelną torebkę polietylenową, włóż ją do buta i napełnij wodą. Zapakuj opakowanie szczelnie i włóż buty do zamrażarki. Po 5-6 godzinach wyjmij lód i spróbuj obuwia. Ze względu na ekspansję wody, powinny one nieco się rozciągnąć.
  2. Alkohol w pomocy! Użyj dowolnego alkoholu (woda kolońska, wódka, nalewka). Wytrzyj buty od wewnątrz wacikiem nasączonym alkoholem, załóż skarpetę i na but. Idź do nich po domu 15-20 minut 3 razy dziennie. Nie zapomnij o środkach ostrożności, a mianowicie upewnij się, że alkohol nie dostaje się na zewnątrz produktu, w przeciwnym razie może nieznacznie zmienić kolor. Ponadto po użyciu alkoholu buty mogą plamić nogę. Pomoże w tym talk w proszku.
  3. Olej. Buty ze skóry gładkiej, których nie nosiłeś przez dłuższy czas, można zmiękczyć olejem roślinnym lub rycynowym. Do tego nadaje się także wazelina. 2-3 godziny po nałożeniu produktu, produkt musi zostać oczyszczony i musi zostać przeprowadzone badanie testowe.
  4. Rozciąganie gazety. Zwilż gazety wodą i mocno wepchnij je do butów. Staraj się przesuwać jak najwięcej papieru, ponieważ zależy od tego skuteczność rozciągania. Następnie pozwól butowi wyschnąć naturalnie (zajmie to około jednego dnia). Wyjmij wysuszony papier i ciesz się rezultatem.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem metod ludowych, to spodoba ci się specjalna pianka do rozciągania butów. Kosztuje 180 rubli. Rozpuść pianę do produktu, natychmiast włóż ją i nie usuwaj aż do całkowitego wyschnięcia. Powtórzyć manipulację kilka razy.

Jak nosić skórę buty patentowe ?

Twoje piękne buty ze skóry lakierowanej są trochę małe i ciasne, a ty nie wiesz, jak je nosić? Profesjonaliści powinni nie eksperymentować ze środkami ludowymi, ale od razu idą do sklepów obuwniczych. Tam, za pomocą specjalnych podkładek, naciągasz określoną część butów, nie uszkadzając cienkiej błyszczącej powłoki.

Jeśli szukasz sposobów na samodzielne rozłożenie lakierowanych butów, możesz zwrócić się do dziewczyny o dużym rozmiarze. Niech spróbuje założyć parę problemów na stopę i przejść kilkadziesiąt kroków. Okrutne, oczywiście, ale bardzo skuteczne.

Inne materiały

Oprócz skórzanych butów w damskiej garderobie, wiele innych modeli butów: tekstylne trampki, buty nubukowe, sandały ze sztucznej skóry. Jak przeprowadzić wąskie buty Jak "dopasować" takie produkty do swojego rozmiaru? Niestety, materiały analogowe nie nadają się do sztucznego rozciągania, więc musisz uwzględnić wyobraźnię i połączyć kilka z powyższych metod.

Dla tych, którzy są zainteresowani jak szybko nosić buty z tekstyliów i skóry ekologicznej lepiej jest próbować obficie rozmazać wnętrze alkoholu i napełniać je mokrymi gazetami. W przypadku obuwia skórzanego metoda ta nie powinna być stosowana w żadnym przypadku, ponieważ połączenie alkoholu i mokrego papieru może całkowicie zdeformować but, ale w przypadku produktów dermatologicznych będzie to optymalne!