Niewiele dziewcząt może odmówić zakupu modnych i modnych butów. I może być wystarczająco dużo butów w twojej szafie, nowa para nie będzie bolała wcale. W końcu buty mają magiczną właściwość nie tylko do zmiany kształtu nóg i chodu na lepsze, ale także do dania swojej kochance pewności siebie w ich pięknie. A co może być ważniejsze niż takie zaufanie?

W tym artykule powiemy ci, co zrobić, jeśli po kilku spacerach w nowym bucie odkryjesz, że twoje buty są trochę (lub raczej namacalne) ciasne i nie możesz ich zwrócić do sklepu.

Powiemy Ci, jak szybko i bez przeszkód rozprowadzać buty.

Dla tych, którzy nie wiedzą, jak szybko nosić buty, informujemy: najprostszym sposobem jest zabranie ich do sklepu obuwniczego, gdzie będą rozciągnięci w specjalne buty. Jeśli jesteś zdecydowany poradzić sobie z noszeniem własnych butów, przeczytaj nasze wskazówki.

Najbezpieczniejsza metoda noszenia obuwia jest szczególnym środkiem do przenoszenia butów. Najczęściej są sprzedawane jako spray lub pianka. Powinny być stosowane ściśle zgodnie z instrukcjami.

Mrożenie butów to skuteczny, ale ryzykowny sposób. Jego istota jest prosta - dwie plastikowe torby są wypełnione wodą, mocno związane i umieszczone w butach. Buty w torbach należy włożyć do zamrażarki i pozostawić tam, aż woda całkowicie zamrozi. Zmiana następuje z powodu ekspansji zamarzającej wody. Wydawałoby się to świetny sposób. Haczyk polega na tym, że raczej trudno przewidzieć reakcję butów, które w zasadzie nie są przeznaczone do niskich temperatur. Być może masz szczęście i buty pozostaną nietknięte. Ale może się zdarzyć, że buty zostaną beznadziejnie uszkodzone. Jedyne, co można powiedzieć na pewno: ta metoda nie powinna być stosowana do obuwia ze skóry lakierowanej.

Jak szybko dostarczyć zamszowe buty?

Trudności w noszeniu zamszowe buty - w kapryśności materiału. Suede jest wystarczająco delikatny, łatwo jest umieścić na nim nieusuwalne plamy. Dlatego, aby zużyć zamsz należy traktować z ostrożnością.

Aby lekko rozciąć buty z zamszu, można je zwilżyć w piwie (ale nie w wódce lub alkoholu - pozostaną plamy) i wypełnić papierem. Lub włóż buty nasączone piwem na skarpety i chodź po domu przed wyschnięciem (20-40 minut). Bądź ostrożny - od piwnego zamszu rozciąga się bardzo dobrze, więc upewnij się, że buty z ciasnoty nie zamieniły się zbyt luźno, bo wyciągnięcie jej do pierwotnego rozmiaru nie będzie już możliwe.

I nie zapomnij przewietrzyć butów - noce na balkonie wystarczą, by zapach piwa zupełnie zniknął.

Jak szybko nosić lakiernicze buty?

Nosić trochę ciasno buty ze skóry lakierowanej , użyj płynów alkoholowych lub zawierających alkohol, takich jak wódka, woda kolońska, zwilż wewnętrzną powierzchnię buta, załóż ją (możesz na cienkich skarpetach) i chodź po domu, aż buty uzyskają pożądany kształt i rozmiar.

Jak szybko nosić skórzane buty?

Po podgrzaniu skóra jest łatwa do noszenia. Aby uczynić buty nieco bardziej przestronnymi, możesz zasłonić miejsca, które potrząśniesz szmatką i przelać je gorącą wodą (50-60 ° C). Jak szybko nosić buty 1 Używanie szmatki nie jest konieczne - potrzebujemy jej tylko, aby woda zbyt szybko nie spłynęła z powierzchni buta. Gdy buty są dobrze nasączone, musisz je położyć na nogach i chodzić tak długo, jak to możliwe (najlepiej, dopóki buty nie będą całkowicie suche).

Jeśli boisz się, że buty mogą się oderwać od wody, spróbuj innej metody: połóż buty na skarpetkach i rozgrzej je ciepłym powietrzem (użyj do tego suszarki do włosów).

Teraz już wiesz, jak szybko rozłożyć buty ze skóry lakierowanej, zamszu lub ze skóry. Mimo to radzimy dokładnie dobrać rozmiar butów, ponieważ obcisłe buty deformują stopę, co może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.