Projektantka wnętrz i projektantka mody Iris Apfel znana jest ze swojego jasnego i bardzo oryginalnego stylu ubioru. Dla większości koneserów niezwykłych łuków, Iris kojarzy się oczywiście z masywnymi okularami do widzenia w rogowych oprawkach. Kto, jeśli nie ta pani, może udzielić porady na temat wyboru okularów, które nie tylko poprawią problemy ze wzrokiem, ale także podkreślą Twoją indywidualność? Pytanie jest raczej retoryczne ...

Na początku miesiąca w wydaniu HarperCollins ukazała się kolejna księga uroczej starszej pani, tym razem jest to autobiografia zatytułowana "Iris Apfel: Accidental Icon".

Айрис Апфель выпустит автобиографию

Jednak z powrotem do punktów. W swojej nowej książce Iris Apfel: przypadkowa ikona, autor poświęcił cały rozdział na wybór okularów o nazwie Konwersacje na temat optyki. Według niej, na długo przed tym, jak gigantyczne okulary stały się integralną częścią wizerunku Iris, lubiła już kolekcjonować niezwykłe ramki:

"Jako mała dziewczynka uwielbiałam chodzić na pchle targi i spędzać czas, grzebiąc w górach śmieci. Z jakiegoś powodu to felga do okularów, wszelkiego rodzaju kształty, kolory i rozmiary najbardziej przyciągały moją uwagę. W moim domu miałem pudełko na buty, w którym składałem moje znaleziska. Jak tylko zobaczyłem inną oryginalną ramę, z pewnością musiałem ją kupić. "

Apfel pisze, że w młodości nie musiała nosić okularów, po prostu myślała, że ​​to wspaniały i bardzo modny dodatek. Z biegiem lat jej wizja straciła ostrość, a projektant ma możliwość w końcu wykorzystać ramy swojej imponującej kolekcji:

"Minęło wiele lat, dojrzałem i okulary stały się dla mnie niezbędnym atrybutem. Wtedy pomyślałem: "Cóż, jeśli potrzebuję okularów, to niech będą PUNKTY!". Wyciągnąłem najbardziej masywne okulary i włożyłem je do korekcji wzroku. "

Pani Apfel twierdzi, że była pionierem nie tylko w wyborze "wyjątkowych" okularów, ale także pierwszej pani, która wypróbowała spodnie jeansowe - dżinsy.

Айрис Апфель рассказала, как она выбирает свои очки O czym jest ta książka?

Oprócz historii o okularach, na stronach nowej książki Apfel, czytelnicy znajdą wiele ciekawych zdjęć z osobistego archiwum, zabawnych historii z przeszłości, wspomnień z początku kariery projektanta. Iris wyznaje swoją miłość do muzyki jazzowej i nie może znieść smartfonów. Szczególne miejsce w pamiętnikach 96-letniej ikony stylu zajmuje temat jej związku z ukochanym mężem Karlem Apfelem. Iris dzieli się sekretami szczęśliwego i bardzo długiego życia rodzinnego.

Apfel przyznała, że ​​długo nie chciała napisać kolejnej książki:

"Nie chciałem wydać albumu z ilustracjami, napisać książkę wspomnień lub nawet więcej wskazówek na każdą okazję. Ale wtedy zaczęło się dziać coś dziwnego. W ciągu tygodnia dzwonili do mnie trzy razy od trzech różnych wydawców. Powiedziano mi, mówią, spróbuj napisać książkę dla nas. "Mała objętość - tylko twoje myśli. Coś, co będzie potrzebne wśród młodych ludzi. " I pomyślałem, że to brzmi zabawnie! ".
Она знает как дожить до 200 лет и никогда не ссориться с мужем Czytaj także
  • Mattel nadal zadziwia: poznaj lalkę Iris Apfel!
  • Najbardziej stylowe kobiety na świecie 2015
  • Renee Zellweger udzieliła interesującego wywiadu dla magazynu The Hollywood Reporter i chwalił się piękną sesją zdjęciową

Przypomnijmy, że pani Apfel jest nie tylko ikoną stylu i kolekcjonera, znana jest również jako konserwator tkanin i model, który z powodzeniem rozświetlił kampanie reklamowe Luxottica i MAC, a ponadto Iris w 2013 r. Znalazła się na liście 50 najbardziej modnych kobiet w wieku 50 lat w zależności od wersji Brytyjskie wydanie The Guardian.