Na ekranach kin na świecie niedawno ukazał się nowy obraz z udziałem brytyjskiej aktorki z rosyjskimi korzeniami, Helen Mirren. Film "Winchester. Dom, który zbudowali duchy "opowiada historię kobiety, która jest członkiem rodziny magnatów broni. Ta dama stała się prawdziwą legendą w życiu. Oczywiście rola Sarah trafiła do nagrodzonej Oscarem aktorki Helen Mirren.

72-летняя актриса не советует перенапрягаться в спортзале

Fabuła filmu opowiada o prawdziwej historii, która miała miejsce w Kalifornii pod koniec XIX wieku. Sarah Winchester mieszkała samotnie w okazałym siedmio-piętrowym dworku o uroczej architekturze. Wygląd i wnętrze domu nie miały logiki. Powodem jest to, że Sarah buduje pułapki dla duchów, ciągle uzupełniając i odbudowując swój dom. Nie myśl, że ta pani miała obsesję na punkcie mania prześladowcza - duchy naprawdę zwróciły się przeciwko niej i innym członkom klanu broni. Zgodnie z fabułą thrillera, dusze zabitych karabinami Winchester były ścigane przez producentów broni, którzy byli winni ich śmierci.

Kiedy dziennikarka zapytała, czy Helen wierzy w duchy, odpowiedziała, że ​​nigdy ich nie widziała, ale doskonale czuje aurę konkretnego miejsca. Z aktorką nigdy nie było nic ponadnaturalnego - wyjątkowo niezwykłe zbiegi okoliczności.

Helen powiedziała, że ​​jej przestraszenie nie jest mistyczne i działając w ten sposób - przed wyjściem na scenę czuje rozdrażnienie. W młodości gwiazda bała się ciemności, ale była w stanie poradzić sobie z tym lękiem:

"Wraz z wiekiem minął już strach. Zdałem sobie sprawę, że noc jest świetną porą dnia, spokojną i bardzo piękną. "
Кадр из фильма

Brytyjska aktorka uważa, że ​​jej nowy film nie dotyczy wyłącznie strachu, a raczej mówi, jak radzić sobie z lękami i poczuciem winy.

Broń w życiu i w filmach

Pomimo faktu, że bohaterka filmu nigdy nie bierze karabinu w kadrze, film dosłownie jest nasycony motywem śmierci z broni palnej. Aktorka mówiła o roli broni we współczesnym społeczeństwie:

"Każda broń, a przede wszystkim broń palna, od dawna stanowi ważną część amerykańskiego stylu życia. W związku z tym wydaje mi się, że właściwe byłoby porównanie Amerykanów z Indianami Majów. Ci - długoletni mieszkańcy kontynentu amerykańskiego złożyli krwawe ofiary swoim bogom. Ci nowocześni oferują także ofiary, nie bogom, ale broń, i nie mniej obrzydliwe, okrutne. Dzieci i dorośli cierpią - ci, którzy nie radzą sobie z depresją, zostali sami z problemami i postanowili popełnić samobójstwo. "

Pani Mirren mówiła o swoim "osobistym" związku z bronią:

"Wiem, jak z niego korzystać, brałem udział w kursach w USA. Czuję, że broń niesie magię i silny urok. Jednocześnie przyciąga i przeraża, daje poczucie wewnętrznego komfortu, radość z osiągania celu. Broń działa bardzo prosto - jesteś celem i robi wszystko inne, jak dla ciebie. Łatwo jest strzelać, przeraża, jeśli myślisz o tym, jak łatwo jest kogoś zabić, trzymając go w rękach. "
Постер к триллеру Harassman takim, jaki jest

Oczywiście słynna aktorka nie mogła powstrzymać się od pytania o prześladowanie w Hollywood. Odpowiedział na to delikatne, ale niezwykle pilne pytanie w następujący sposób:

"Oczywiście dyskryminacja ze względu na płeć istnieje nie tylko w Hollywood. To, co stało się publiczne, to wierzchołek góry lodowej. W czasach mojej młodości nękanie było tak powszechne, że po prostu nie zwracałem na to uwagi. Zanim doszedłem do Dream Factory, miałem status dość znanej aktorki teatralnej i trudno było mi nazwać bardzo młodą. W rzeczywistości, z nękaniem, nie miałem żadnego interesu, ale to właśnie moja opinia została zignorowana, uważając ją za atrakcyjną lalkę, której naprawdę nie lubiłem. Cieszę się, że teraz nie musicie znosić takich rzeczy i że wszystko można zmienić na lepsze. "
Хелен Миррен в роли Сары Винчестер Czytaj także
  • Tequila, skuter i nieprzyzwoity gest: 72-letnia Helen Mirren trafiła wszystkich w Oscary
  • Helen Mirren mówiła o tęsknocie za Rosją
  • Helen Mirren i Liam Neeson przyznali się do romansu i miłości do siebie nawzajem.

Pod koniec rozmowy 72-letnia gwiazda poradziła swoim fanom, którzy chcą utrzymać energiczny i kwitnący wygląd w poważnym wieku, nie przepracowywać się, wykonywać ćwiczenia fizyczne. Lepiej jest robić wszystko i krok po kroku - zarówno bieganie, jak i pływanie są dobre.