87 lat w podeszłym wieku, nie tylko w zawodzie aktorskim, ale Christopher Plummer przyznaje, że czuje się młody i może się doczekać początku każdej strzelaninie. Aktor powiedział, że od dawna chciał pracować z Ridleyem Scottem, a kiedy nadarzyła się okazja zastąpienia Kevina Spaceya w filmie "Wszystkie pieniądze świata", decyzja ta nie była długa.

"Krótkie terminy realizacji nie są przeszkodą"

Dzwonek Ridleya Scotta znalazł Plummera w drodze na wakacje na słonecznej Florydzie. Reżyser poprosił o spotkanie i dodał, że sprawa jest pilna. Okazało się, że z powodu wybuchu skandalu i oskarżeń o molestowanie seksualne Kevina Spaceya, który grał główną rolę, amerykańskiego miliardera Jean Paula Getty, postanowiono go zastąpić. Trzeba było pilnie powtórzyć wszystkie sceny, w które był zaangażowany. Przypomnijmy, że scenariusz filmu oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 1973 roku, kiedy wnuk Getty został porwany, a prowodyrowi zażądano okupu.

Кристофер Пламмер заменил Кевина Спейси

Pomimo napiętych terminów i trudnych warunków, Christopher Plummer nie narzeka, a nawet znajduje zalety w tak przyspieszonym tempie pracy:

"Mogę powiedzieć, że w mojej karierze były próby i bardziej poważne. Role wymagały znacznie większego nakładu pracy i wpływu. Taka była na przykład rola Króla Leara. Czasami pomaga nawet świadomość, że spotkanie w tak krótkim czasie jest prawie niemożliwe. Nie ma czasu na doświadczenia, musisz pracować. Szczerze mówiąc, byłem trochę nerwowy ze względu na ilość tekstu i monologu, że moja postać w filmie dobrze, bardzo dużo. Ale wtedy moja pomoc teatralna przyszła mi z pomocą i wszystko się potoczyło. "
"Byłem szczęśliwy mogąc zastąpić Spacey"

Aktor nie ukrywa, że ​​od dawna chciał pracować z Ridleyem Scottem i uważa go za jednego z najlepszych reżyserów współczesnego kina:

"Miałem już okazję pracować z Ridleyem, ale potem nigdy mnie nie zabrał. A teraz, kiedy ponownie otrzymałem zaproszenie do grania na jego zdjęciu, natychmiast zgodziłem się z przyjemnością. Powiedziałem mu "tak", nawet nie biorąc scenariusza w moje ręce. A kiedy go przeczytał, był podwójnie zadowolony, był bardzo dobry i moją rolą. Ridley jest świetnym reżyserem z dużym poczuciem humoru. Zna cenę każdej minuty, na dworze korzysta z tak wielu aparatów, że aktor nie musi bez przerwy odtwarzać tej samej sceny. On dokładnie wie, czego chce. Na planie zawsze jest w pełnej gotowości z całym, już zbudowanym, obrazem większości filmu. Ta metoda jest używana tylko przez kilku wielkich mistrzów. Czułem się łatwo i to jest jego zasługa. Często żartował, a napięcie po prostu znikało. Kiedy Ridley powiedział mi, że będzie musiał zastąpić aktora i powtórzyć wszystkie sceny z jego udziałem, ja, bez zastanowienia przez długi czas, z udziałem pewnego egoizmu, powiedział: "Wow! Jestem gotowy! "A trzy lub cztery dni później już zaczęliśmy pracować. Więc nie miałem czasu na myślenie i martwienie się. "
Пламмер в роли американского миллиардера Жана Пола Гетти "Tajemnice młodości"

Plummer przyznaje, że nie zna żadnych sekretów młodości, ale uważa zdrowy styl życia za źródło swojej energii:

"Mam nawyk bycia w formie podczas pracy od lat 60., kiedy filmowałem w Anglii. Podczas gdy wszyscy następnie pracowali do 6 godzin, a następnie rzucili się do pubu. Kiedy zastrzeliliśmy scenę łóżka, w najbardziej pikantnym momencie odkryłem, że plac zabaw nagle stał się pusty. Miała sześć lat i wszyscy prawie nie czekali, aż ta chwila wypije wkrótce chłodne piwo. Leki były wówczas poza modą. Dziś moja żona obserwuje mój reżim. Jest wspaniałą gospodynią domową i gotuje zdrowe jedzenie bardzo smaczne. Poza tym mieszkam na wsi z czystym powietrzem. Naprawdę mam nadzieję, że to pomoże mi zachować młodość i siłę. "
Кадр из фильма "Jesteśmy całkowicie inni"

W życiu los spotkał Plummera kilka razy z Paulem Getty, ale aktor mówi, że te spotkania były ulotne i zasadniczo nie ma nic do powiedzenia o osobowości przemysłowca:

"Spotkałem go na kilku imprezach. To była impreza we Włoszech. W latach 60. i 70. XX wieku. Ale tak naprawdę nie wiedziałem nic o jego rodzinie. Nie miał z nikim kontaktu i ogólnie uważano go za pustelnika. Nie miałem więc żadnych specjalnych wrażeń i wspomnień. Jestem pewien, że niewielu ludzi znało go dobrze, więc moje zainteresowania aktorskie były tak wysokie. Kiedy było porwanie wnuka, żyłem w Europie, to nie było dla mnie szokiem, ale wciąż pamiętam tę sprawę. Aby lepiej przywyknąć do roli, słuchałem nagrań jego głosem, choć, szczerze mówiąc, było nudno. Żeby tej atmosfery w żaden sposób nie przekazać widzowi, starałem się nadać wyrazowi i mowie jaśniejsze odcienie. Jesteśmy absolutnie różne postacie, ponieważ gra była znacznie bardziej interesujące. Jedyne, co nas łączy zdalnie, to zbieranie dzieł sztuki. "
Czytaj także
  • Lalki tego artysty są tak realistyczne, że się boisz!
  • W reżyserii Ridleya Scotta opisał, dlaczego nakręcił "Pieniądze całego świata" i wyciął Kevina Spaceya
  • Ridley Scott: "Nie przepracowałem ani jednego dnia w moim życiu i nie skupiam się na problemach!"

Aktor historii

Że kolekcja osobista ma nawet własny popiersie stworzone przez przyjaciela matki, kiedy Plummer był jeszcze nastolatkiem.