Życie członków społeczności LGBT i Czech jest pełne pasji. Zdrada, zdrada, zazdrość. Wszystko to w pełni doświadczył legendarny francuski projektant Karl Lagerfeld. Po śmierci swojego ukochanego w 1989 r. Monsieur Lagerfeld zobowiązał się, że pozostanie lojalny wobec Jacques'a de Bachere aż do swojej śmierci i nie złamał jeszcze słowa.

Дизайнер Карл Лагерфельд

Dyrektor artystyczny domu Chanel nie jest zbyt chętny, by podzielić się szczegółami swojej historii miłosnej, ale dla pisarki Marie Ottawy zrobił wyjątek. Lagerfeld podzielił się wspomnieniami o ukochanym człowieku, które zostaną zawarte w książce "Jacques de Baiser: The Dandy in the Shadow".

Карл Лагерфельд  в наши дни Dziwna miłość

Mimo, że Karl Lagerfeld był purytaninem (jak sam o sobie mówi), lubił jasne, a nawet lekkomyślne życie prowadzone przez świeckich imprezowiczów Jacques'a de Bashera. W latach 70. znał cały cyganerii Paryż. Był mile widzianym gościem na imprezach i nurkował w coraz to nowszych powieściach:

"Byłem naprawdę skromnym człowiekiem, ale to, co zorganizował Jacques, jego romans, rozbawiło mnie".
Жак де Башер

Kto by pomyślał, ale słynny projektant mody i jego kochanek nawiązali czysto platoniczne relacje: Lagerfeld powiedział:

"Naprawdę kochałem tego człowieka. Nasza znajomość trwała 18 lat, z czego 12 lat byliśmy parą, ale nie mieliśmy intymnej intymności. Szczerze mówiąc, pociągał mnie jego urok i fizyczny urok. "
Карл Лагерфельд впервые рассказал о романе с Жаком де Башером

A potem była prawdziwa tragedia. Sam Lagrfeld przedstawił swojego kochanka przyjacielowi i współpracownikowi Yvesowi Saint Laurentowi. Istniała intymna więź między mężczyznami, która miała charakter seksualny.

Często Yves i Jacques organizowali sobie ostre spotkanie w duchu BDSM. Oczywiście Karl wiedział o tym i cierpiał:

"W tym czasie ja i ja byliśmy zaznajomieni przez dwie dekady. Ale chciałem zobaczyć Jacquesa tylko z dobrej strony. Mógł z łatwością podzielić się ze mną szczegółami jego miłosnych pociech, ale nigdy o to nie pytałem. "
Czytaj także
  • Karl Lagerfeld udzielił bezkompromisowego wywiadu francuskiemu magazynowi Numéro
  • Podczas gdy Kaya Gerber w czerwonym bikini przechodzi przez plażę w Miami w sieci skandalu
  • Karl Lagerfeld sprawił, że jego ulubione modele zbezcześciły się w lesie!
Кутюрье в молодости

Historia stosunków między Karlem i Jacques w liczbach wygląda tak: spotkali się w 1971 roku, w 1983 roku Jacques wyjechał do Yves Saint Laurent, sześć lat później zmarł na AIDS.